08 Апр 2008, 12:32

Фельдман вніс до ВР законопроект про захист ЗМІ

Фельдман вніс до ВР законопроект про захист ЗМІ

Народний депутат України (БЮТ) Олександр Фельдман подав на розгляд у Верховну Раду законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України «Про запобігання втручанню в діяльність засобів масової інформації».

 

Про це повідомляє прес-служба народного депутата, передає «Вовремя». Як відомо, в резолюції №2 «Журналістські свободи і права людини» четвертої Європейської конференції міністрів з політики у сфері ЗМІ, яка відбулася в Празі 7-8 грудня 1994 року, свобода слова – зокрема свобода ЗМІ – є основоположною умовою демократичного суспільства. Політична декларація про ЗМІ в демократичному суспільстві, прийнята на цій конференції, закріплює обов’язок держав-членів Ради Європи захищати і розвивати свободи і плюралізм ЗМІ.

 

Разом з тим, чинне українське законодавство дозволяє фактично припиняти діяльність ЗМІ на підставі рішення суду по забезпеченню позову. Для ілюстрації можна привести приклад «5 каналу», коли для забезпечення позову про захист честі, гідності і ділової репутації однієї фізичної особи до іншої фізичної особи були арештовані рахунки «5 каналу», унаслідок чого діяльність цього ЗМІ була практично заблокована.

 

Метою законопроекту є недопущення застосування позову до засобів масової інформації і запобігання тиску на ЗМІ. Зокрема, законопроектом пропонується доповнити ст. 52 Цивільні процесуальні кодекси України і ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України нормою, якою буде встановлена заборона забезпечення позову до ЗМІ.

 

«Засоби масової інформації – особливо в період виборів – схильні до тиску з боку і різного роду провокаціям. Як правило, з метою політичного впливу ззовні застосовується механізм економічного тиску: арешти рахунків, судові позови з нечуваними компенсаційними сумами і інше. Хотілося б захистити нашу пресу від подібних інтервенцій, створити для роботи умови, що хоч віддалено нагадують європейську практику», — відзначив Фельдман.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео