16 Дек 2021, 11:09

Effie Awards Ukraine 2021 назвала переможців

15 грудня на церемонії нагородження переможців Effie Awards Ukraine 2021 були оголошені найефективніші кампанії у сфері маркетингових комунікацій в Україні.

У 2021 році більше 240 фахівців рекламно-комунікаційної індустрії увійшли до складу журі премії Effie Awards Ukraine. Всі конкурсні роботи пройшли відбір у три етапи суддівства. В цьому році конкурсна програма включала 77 категорій. До фіналу пройшло 156 заявок у 49 категоріях.

Postmen вперше в своїй історії стала Агенцією року. Gres Todorchuk стали найефективнішою комунікаційноїю агенцію України.

Гран-прі

Sustained Success

Філіп Морріс Україна та Hoshva PR & DGTL. How IQOS went all-in against the whole industry

Запускати нову категорію товарів після кризи нелегко, а коли основні канали комунікації недоступні — це завдання для морпіхів. Ми вирішили інвестувати в досвід користувача та омніканальність, побудувавши модель, в якій користувачі стали причиною успіху.

Це допомогло нам збільшити базу користувачів у 6 разів за 3 роки.

Золото

Культура та мистецтво

150 names of Lesya Ukrainka — how to create a top celebrity of the country out of a literary classic.

Агентство: Postmen. Клієнт: Міністерство культури та інформаційної політики України

Культурний проект “Леся Українка: 150 імен” — перша в Україні спроба популяризувати класика української літератури та відзначити ювілейну річницю в нових, релевантних аудиторії, форматах. Ідея проекту – святкувати різносторонність та багатогранність письменниці – її 150 імен, а не 150 років. Для залучення якнайбільшої кількості аудиторії, було використано мікс онлайн та офлайн інструментів, що в результаті зробило Лесю Українку селебріті №1 в Україні, а проект «Леся Українка:150 імен» — головною культурною подією року.

Продукти харчування

The best side of Molokija

Агентство: Starcom Ukraine. Клієнт: Молокія

Маючи лімітований рекламний бюджет та потужну активність конкурентів, бренд зміг знайти рішення, яке дозволило виділитись серед конкурентів і знайти свою комунікаційну нішу в категорії.

Проведений ребрендинг — зміна пакування — де головною стала сторона зі складом продукції та якісно спланована крос-медійнійна підтримка дозволи значно збільшити показник OFF-TAKE. В результаті Кефір та Білий Йогурт Молокія посіли рекордне для себе Перше місце в своїх сегментах як у гривні, так і в кілограмах у період з лютого по травень 2021.

Професійні послуги

Headhunting relatives

Агентство: NEBO ideas agency.
Клієнт: Mazars

Щоб захедхантити на роботу в Mazars топових працівників з компаній-конкурентів «Великої четвірки», ми створили нестандартну HR-кампанію «Хедхантимо рідню». Спочатку «влаштували» рідню наявних співробітників на роботу в Mazars — для цього взяли в них інтерв’ю, потім роздали іменні візитівки і запропонували позначити в соцмережах свої нові посади в Mazars. Нових співробітників ми також хедхантили через звернення до їхніх рідних. У консервативній соцмережі LinkedIn з’явилися незвичайні вакансії родича бухгалтера або менеджера з аудиту.

Так ми отримали сотні позитивних відгуків на кампанію, кількість співбесід з новими кандидатами зросла втричі, а загальне медіаохоплення понад 2,5 млн людей.

Запуск продукту/сервісу

Meowbook

Агентство: Лео Бернет Україна. Клієнт: Lenovo

Створення Meowbook Lenovo – лептопа для котів – додало більше емоцій у стосунки «користувач-бренд», а просування такої проблеми як «шкода пристрою від котячого хутра» стало комунікаційною інновацією в даній категорії.

Кампанії з короткостроковим ефектом

Motherland Pride

Агентство: Saatchi&Saatchi Ukraine. Клієнт: КиївПрайд

Проект з блискавичною швидкістю набрав величезну аудиторію й охоплення за перші 3 дні. Акція стала головним інфоприводом №1 країни щодо запитів у мережі. Подія стала темою для обговорення не лише на території України, а й далеко поза її межами в понад 50 країнах.

Кросс-медійний сторітелінг

#We Breathe It In

Агентство: Isobar Ukraine. Клієнт: ГО «ЕКО-ОПТИМІСТИ»

Головна мета #НамЦимДихати – підняти (1) рівень використання альтернативних методів утилізації, що було б неможливим без (2) побудови знання про них та (3) зміни ставлення українців до проблеми загалом. І нам вдалося:

  • ми у 8 разів підняли використання методу індивідуального компостування — еко-альтернативи методу спалення (з 6% до 50,1%), а близько 62% проактивних сільських громад свідчать про зменшення кількості спалювань.
  • з 60,3% до 69,2% виріс рівень знання про альтернативні методи утилізації;
  • 81,8% почали вважати дуже або скоріше важливою проблемою спалення сухостою.

І це лише за першу хвилю проекту (менше, ніж півтора місяці)!

Малобюджетні кампанії

The biggest wave of divorces in Ukraine

Агентство: Twiga Digital Ukraine. Клієнт: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Соціальний флешмоб Міндовкілля отримав 40 мільйонів медіа покриття й понад 300 000 реакцій людей у соц мережах при нульових витратах. Публічний розрив токсичних стосунків зробив значний внесок у перехід українців до нової культури життя без пластикових пакетиків.

Попадання в цільову аудиторію в медіа кампанії

Fake Porn

Агентство: MedInform Ukraine. Клієнт: 100% LIFE

Кожна третя ВІЛ позитивна людина в Україні не знає про свій статус, тож продовжує передавати інфекцію далі. Єдиний спосіб зупинити цю естафету – тестування людей з груп ризику.

Значною групою є чоловіки, що практикують секс з чоловікам. Вони намагаються зберігати свою анонімність. То ж ми просто не знали, де їх знайти, щоб розповісти про нові конфіденційні тести від БО 100% LIFE в рамках проєкту HealthLink за підтримки USAID.

Тому ми вирішили створити контент, що ЧСЧ самі залюбки шукали б в Інтернеті: на популярних порно ресурсах ми розмістили чотири фейкові відео з неочікуваним фіналом. Ось так фейкові порно змогли врятувати реальні життя.

Разове залучення

How Silpo confessed his love for competitors

Агентство: Gres Todorchuk. Клієнт: Сільпо

До Дня святого Валентина національна мережа Сільпо зізналась у коханні своїм конкурентам на білбордах біля магазинів інших мереж. Ми відмовились від будь-якої продуктової зовнішньої реклами до 14 лютого та завдяки усього 4 білбордам охопили 15000000 контактів та отримали 9000+ органічних публікацій зі згадкою бренду з нульовими інвестиціями у медіа. Кампанія прзвела до зрісту продажів у святковий період на 46% та ROMI 494%.

Ребрендинг

150 names of Lesya Ukrainka — how to create a top celebrity of the country out of a literary classic

Агентство: Postmen. Клієнт: Міністерство культури та інформаційної політики України

Бренд-платформа “Леся Українка: 150 імен” перша в Україні спроба популяризувати класика української літератури та відзначити ювілейну річницю в нових, релевантних аудиторії, форматах.

Ідея – святкувати різносторонність та багатогранність письменниці –– її 150 імен, а не 150 років. Національне охоплення було досягнуто експозиційним проектом, зовнішньою рекламою, ТВ та диджиталом, що в результаті зробило Лесю Українку селебріті №1 в Україні.

Сезонний маркетинг

#littlebigcelebration

Агентство: Rockets. Growth R&D. Клієнт: Bacardi-Martini Ukraine

Кампанія #великемаленькесвято дозволила бренду додати +80% у обсягах та вперше за 3 роки приростити долю ринку.

B2B кампанії

For the smile of small business

Агентство: MullenLowe Adventa. Клієнт: ПУМБ

На початку 2021-го у ситуації високої конкуренції і складного постковідного стану малого бізнесу ПУМБ удосконалює свою Програму підтримки малого бізнесу для юросіб. Важливо було розповісти про ці послуги так, щоб підприємці побачили у ПУМБ партнера, відчули підтримку і розуміння. Ми вирішили комунікувати із бізнесом не як з абстрактними бізнес структурами, а як з живими людьми. Саме тому, посмішка, щира людська емоція, стала основою ідеї «Заради усмішки малого бізнесу». В результаті: +47% нових клієнтів до плану, 2-ге місце на ринку по обсягу кредитів 5-7-9%, ПУМБ вперше увійшов у Топ-5 по користуванню банківськими послугами та злетів на Tоп-3 в рейтингу «Кращий банк для малого та середнього бізнесу».

Brand Experience: Live, AR/VR/Digital, Live + AR/VR/Digital

The butterfly in a spacesuit

Агентство: Gres Todorchuk. Клієнт: Нова пошта

Crisis Response

The first virtual restaurant in Ukraine — Chernomorka.Online

Агентство: Vintage. Клієнт: Черноморка

Під час першого локдауну на початку 2020 року продажі ресторану знизились на 73% у порівнянні зі звичайним періодом. Перед власниками був вибір: звільняти людей і закривати ресторани або ризикувати і експериментувати, щоб вижити і зберегти бізнес. Ми вирішили експериментувати і створили перший в Україні віртуальний ресторан. Ми запустили сайт з відеозв’язком і дали можливість онлайн-спілкування клієнту, щоб обирати свою рибу разом з офіціантом. Кожен гість, залишаючись вдома, міг відвідати наш онлайн-ресторан з офіціантами, музикою, вибором риби і навіть можливістю побачити шеф-кухаря. Ми на 625% перевищили наш план з кількості щоденних замовлень. Також в цілях було робити 50% каси від долокдаунівського періоду, а вийшло 110%.

Marketing Innovation Solutions

The best side of Molokija

Агентство: Starcom Ukraine. Клієнт: Молокія

Проведений ребрендинг — зміна пакування — де головною стала сторона зі складом продукції та якісно спланована крос-медійнійна підтримка дозволи значно збільшити показник OFF-TAKE. В результаті Кефір та Білий Йогурт Молокія посіли рекордне для себе Перше місце в своїх сегментах як у гривні, так і в кілограмах у період з лютого по травень 2021.

PR, Корпоративна репутація

The bun with the story that Ukraine loved
Агентство: Gres Todorchuk. Клієнт: Сільпо

Positive Change – Social Good: Brands

The disease that Ukraine doesn’t notice

Агентство: Gres Todorchuk. Клієнт: Roche

Рак легені – найбільш смертельне онкологічне захворювання, на яке широка аудиторія в Україні не звертає увагу. Щоб розповісти про хворобу та важливість ранньої діагностики коли світ сфокусований на пандемії, у центрі Києва, над НСК «Оліймпійський» Roche провели музичний та світловий спектакль за участі дронів, що розповідали історії 3 героїів, чиє життя змінив рак легені. Проєкт охопив 14000000 контактів за день з нульовими інвестиціями у медіа та згадкою великого фармацевтичного бренду Roche у 76% публікацій. А згідно Google Trends саме у листопаді 2020 року відбувся пік річних пошукових запитів по темі «рак легені».

Positive Change – Social Good: Non-Profit

Fake Porn

Агентство: MedInform Ukraine. Клієнт: 100% LIFE

Zerna Pravdy — how a fundraising campaign brings back the names of 7 000 000 victims of Holodomor

Агентство: Postmen. Клієнт: Фонд Музею Голодомору

Завдяки фандрейзинговій кампанії Zerna Pravdy, неурядова організація “Фонд розвитку Музею Голодомору” протягом одного року змогла об’єднати Уряд, Президента і українців навколо створення Музею Голодомору.

За перший місяць кампанії вдалося зібрати понад 6,5 млн гривень від людей з 20 країн світу. Кампанія охопила понад 20 млн українців та повернула до порядку денного тему Голодомору в Україні, яка з листопада 2008 року у 5-кратному розмірі втратила свою обговорюваність.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео