16 Май 2008, 10:00

Держкомтелерадіо відповіло на заяву Йосипа Вінського

Юридичне управління Держкомтелерадіо відповіло на заяву Йосипа Вінського щодо передачі концерна КРРТ Мінтрансу

Держкомтелерадіо відповіло на заяву Йосипа Вінського

Юридичне управління Державного комітету телебачення і радіомовлення, в управлінні якого зараз перебуває КРРТ відповіло на заяву Йосипа Вінського щодо передачі концерна Мінтрансу.
 
У заяві зазначено, що використання Йосипом Вінським терміну «зв'язок» як аргументу свідчить «про рівень розуміння ним суті діяльності Концерну, а, можливо, і про відсутність такого розуміння».
 
«Варто зазначити, що використання терміну «зв'язок» є моветоном, оскільки цей термін у ХХІ столітті, в епоху розбудови інформаційного суспільства, є застарілим, він більше властивий двом попереднім століттям, — йдеться у коментарі. —  Сучасність оперує поняттям «телекомунікації», що в Україні закріплено в однойменному законі та в Законі «Про телебачення і радіомовлення». Натомість термін «зв'язок» на законодавчому рівні фігурує у Законі України «Про поштовий зв'язок», згідно з яким природний монополіст у сфері зв’язку – Укрпошта – відноситься до сфери управління Мінтрансзв’язку».
 
У Держтелерадіо спростовують наявність у статуті КРРТ слів про те, що він є «підприємством зв’язку». «Востаннє термін «зв'язок» фігурував у Статуті Концерну ще на початку 1990-х за інерцією від термінології радянських часів. На жаль, під час перебування Концерну у сфері управління Мінтрансзв’язку Статут КРРТ не змінювався, незважаючи на істотні зміни у законодавстві (насамперед, новий Цивільний і Господарський кодекси, нова редакції Закону «Про телебачення і радіомовлення», Закон «Про управління об’єктами державної власності», Закон «Про телекомунікації», де, як зазначалося вище, вживається новітній термін на позначення різного роду комунікацій). Відповідно до цих документів і вимог часу був перероблений і Статут КРРТ – з грудня 2007 року діє його нова редакція», — роз’яснили у комітеті.   
 
Отже, згідно з чинним Статутом Концерну (затверджений наказом Держкомтелерадіо від 20.12.2007 №430):
 
1) метою діяльності Концерну є задоволення потреб населення України, юридичних осіб і органів державної влади України в продукції, роботах, послугах Концерну, забезпечення інформаційної безпеки України в сфері телекомунікацій, телебачення і радіомовлення;
 
2) Предметом діяльності Концерну є, зокрема:
—         надання послуг з технічного обслуговування і експлуатації телекомунікаційних мереж, мереж супутникового, ефірного теле-  та радіомовлення, проводового радіомовлення та багатоканальних телемереж;
—         здійснення трансляції або ретрансляції програм телерадіомовлення;
—         участь у складанні програм і планів розвитку мереж ефірного, супутникового теле- і радіомовлення, багатоканальних телемереж відповідно до прийнятих рішень Кабінету Міністрів України, Державного комітету телебачення та радіомовлення України та інших уповноважених органів. 
 
«Варто також зазначити, що сучасні завдання Концерну повністю корелюються із завданнями Держкомтелерадіо як спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої  влади  із  забезпечення  реалізації  державної політики в інформаційній та видавничій сферах. Положенням про Комітет (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 р. №897), зокрема, визначено:
        участь у  формуванні  та  реалізації  державної  політики   в інформаційній  і  видавничій  сферах;
        координація діяльності в інформаційній та видавничій сферах;
        здійснення державного регулювання і контролю в  інформаційній 
та видавничій сферах;
        сприяння розвитку   інформаційного   суспільства,  розширенню 
національного інформаційного простору», — йдеться у повідомленні. У комітеті діяльність КРРТ вважають невідривно пов’язаною з головною функцією Держтелерадіо — реалізацією державної інформаційної політики.
 
«Концерн РРТ історично належав до системи телерадіомовлення з моменту свого створення (ще з часів СРСР), а його передача у 2001 році до Мінтрансзв’язку була нелогічною з управлінської і професійної точки зору, адже було порушено цілісність системи телерадіомовлення, оскільки трансляція і створення телерадіопрограм є її невід'ємними складовими», — додають автори повідомлення.
 
У Держтелерадіо впевнені, що передача КРРТ до міністерства «спричинить низку деструктивних управлінських кроків і завдасть серйозної шкоди як роботі Концерну, так і системі телекомунікацій у цілому», а зняття цього питання з розгляду називають «логічним і виваженим кроком у контексті поставлених стратегічних завдань зі збереження і подальшого нарощування інформаційної безпеки України».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео