Iнформацiя Інституту Медіа Права
6 лютого, Інститут Медіа Права організував експертне обговорення проекту Типового редакційного статуту, розробленого Інститутом спільно з Адвокатською компанією «Наталія Субота і партнери».
Відповідно до вимог нового Закону України «Про телебачення і радіомовлення», прийнятого на початку минулого року, кожна телерадіорганізація має до 1 березня 2007 року затвердити власний редакційний статут, а його копію передати Національній раді з питань телебачення і радіомовлення.
Типовий редакційний статут, розроблений Інститутом Медіа Права, у першу чергу, визначає принципи редакційної політики телерадіоорганізацій, зокрема правила щодо поширення інформації про приватне життя, злочини, різні групи населення, політичні партії тощо. Також статуту регламентує діяльність Редакційної ради — органу, що має бути запроваджений на кожній телерадіокомпанії. Редакційна рада за законом і за статутом формується у такий спосіб: одну половину її членів має призначати власник телерадіорганізації, а іншу — творчий колектив на його загальних зборах. Цей орган покликаний слідкувати за додержанням правил статуту та законодавства про ЗМІ, здійснювати контроль за дотриманням прав журналістів.
«Інститут Медіа Права оприлюднить текст Типового редакційного статуту через декілька днів», — сказав Тарас Шевченко, директор Інституту Медіа Права. «Будь-яка телерадіокомпанія зможе використовувати цей документ у якості власного статуту повністю або з внесеними змінами, відповідно до своїх потреб. Можливо закон не ідеальний, але вимогу про запровадження редакційних статутів до 1 березня 2007 року мають виконати всі телерадіоорганізації; наше мета — полегшити їх роботу».
Розробка Редакційного статуту підтримується Міжнародним фондом «Відродження»
та Інтерньюз Нетворк.
Інститут Медіа Права
спецiально для РеклаМастера