Тетяна Пушнова, керівниця з комунікацій «Мистецького арсеналу», розповідає, як пройшов робочий тиждень після короткої відпустки та які плани на уікенд. Тетяна ділиться дієвим рецептом позбавлення від тривожності, розказує про важливі роботи в стінах Мистецького арсеналу, які зайняли майже 5 років, та підписку на додаток, що спеціалізується на класичній музиці.
Як пройшов тиждень?
Це був перший тиждень після короткої, але продуктивної відпустки. Як виявилось, засніжені Карпати, лижі, чани, басейни і коханий поруч швидко позбавляють тривожності, напруги, яка неймовірно швидко накопичилась в перші тижні січня. До того ж, Мистецький арсенал вдало завершив свій останній проєкт — велику виставку про український футуризм «Футуромарення» відвідало понад 17 тисяч людей. І це надихає на подальше перевідкриття українського мистецтва, заглиблення в його історію.
Відкриття тижня
В Мистецькому арсеналі в ці дні відбувається 50 сезон Ukrainian Fashion Week. І вперше — в новому освітленні, яке ми зовсім недавно встановили. Проєкт з встановлення нової системи світла був складний, тривалий і дорогий: треба було розробити такі кріплення, які б не псували історичні стіни та склепіння, а освітлення не пошкоджувало музейні роботи. Це зайняло майже 5 років і коштувало близько 50 млн гривень. Проте зараз, коли я дивлюся покази в цьому неймовірному світлі, я заново відкриваю для себе красу Арсеналу.
Що дістало за тиждень?
Дістав омікрон — дуже багато людей довкола захворіли.
Музика тижня
Музика у нас в родині вже понад рік — класика з додатку Idagio. Колись нас на нього підсадив наш друг, філософ Володя Єрмоленко, він подарував нам піврічну підписку на цей додаток. І з того часу він для нас формує плейлисти і настрій. Наступного тижня ми йдемо в оперу на «Ріголетто» Джузепе Верді, тому цього тижня досліджуємо спадщину саме цього композитора.
Окрім Idagio, слухаємо ще подкасти самого Володі Єрмоленка — він разом із дружиною Тетяною Огарковою розповідає про видатних людей культури. Цього тижня випустили розкішну серію про Віктора Петрова-Домонтовича — великого українського інтелектуала і радянського шпигуна.
Що почитати?
Раз уж я згадала про Домонтовича, то згадаю і про книжку його листів до своєї дружини Софії, яку він відбив у свого друга, репресованого поета Миколи Зерова. Ці листи сповнені ніжності і турботи і написані вони в найнепростіший час для Петрова — коли він з’являється і живе в повоєнній Москві після свого загадкового зникнення з Мюнхена. А вона чекає його в Києві. Люблю читати автобіографії і листи.
Що подивитись? Плани на уікенд
Відповідь на питання «що подивитись» співпадає з планами на вихідні — треба йти в кінотеатр Жовтень на Вечори французького кіно! Там є і «Коханці», і «Висока мода», і «Маленька мама». Хоча, напевно, у нашій ситуації найкраще вибирати комедії — в програмі Вечорів є фільм «Тріумф» про режисера, який ставить виставу із в’язнями.
Кавер: MMR