Facebook, Telegram, Twitter і крипта: what’s going on?
16 Дек 2021, 16:47

Facebook, Telegram, Twitter і крипта: what’s going on?

Світ сьогодні — це динамічна система, яка не стоїть на місці та постійно розвивається. Колись у наше життя прийшли нові технології, такі як соціальні мережі, месенджери, а тепер світ заполонили біткоїн та цифрові валюти. Щодня індустрія криптовалют стає все популярнішою і займає нові ніші у світовому устрої. Ми вже бачимо, як соціальні мережі активно намагаються розвивати та інтегрувати криптовалюту у свої системи. 

Найперша купівля, яка була здійснена за допомогою біткоїна (BTC), — це дві упаковки піци, придбані через форум у соціальних мережах. Цей випадок показує нам, що ще до технологічної інтеграції криптовалют у соціальні мережі вони вже почали взаємодіяти одна з одною.

У статті ми поговоримо, як всім відомі соціальні мережі та криптовий ринок взаємодіють, спільно працюють і доповнюють одне одного. Слід розуміти, що є традиційні соціальні мережі, такі як Instagram, Facebook, Reddit, a є вже криптовалютні соціальні мережі: Mamby, Hive, Bitfinex і т.і. І вони працюють по-іншому. Традиційні соцмережі — це майданчики із загальнодоступною інформацією для більшості, тоді як криптовалютні соцмережі — це вузькоспеціалізовані платформи, які винагороджують своїх користувачів за їхню участь у мережах.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Отже, які функції у криптосфері можуть виконувати соціальні мережі, які ми юзаємо щодня? 

Соцмережі як джерело інсайдерської інфи

Як тільки купуєш криптовалюту — одразу підписуйся на її Twitter-сторінку, так як там найефективніше відслідковувати, що відбувається з монетою.

Коли говоримо про криптосферу, то перша соцмережа, яка спадає нам на думку, — це Twitter. Відповідно до дослідження «Cryptocurrency Price Prediction Using Tweet Volumes and Sentiment Analysis», позитивна чи негативна семантика твітів про крипту впливає на їхню ціну. Дослідження показує також, що і кількість твітів про ту чи іншу монету має вплив на ціну. Недарма говорять, що як тільки купуєш криптовалюту — одразу підписуйся на її Twitter-сторінку, так як там найефективніше відслідковувати, що відбувається з монетою.

Соцмережі як новинні канали

Хто хоче читати довгі тексти, наповнені складною термінологією та цифрами, якщо можна проглянути коротку публікацію у Facebook чи сторіз на 15 секунд? Сказати, що ця інформація достовірна і що їй слід вірити — не можна, але те, що соцмережі стали новинними майданчиками, і саме там інформація поширюється найшвидше — це факт. Про те, що біткоїн виріс, чи те, що з’явилася нова мем-монета, ми дізнаємося з новинних каналів у Telegram, зі сторіз Instagram-блогерів чи з постів експертів у Facebook.

Проте слід завжди перевіряти й аналізувати всю інформацію, отриману із зовнішніх джерел, так як існує велика кількість каналів, груп, публікацій, створених спеціально для того, щоб поширювати неправдиві дані. 

Соцмережі як майданчики для освітнього контенту

Закриті групи у Facebook, прямі ефіри в Instagram, чати в Telegram, YouTube-канали з виходом роликів щотижня — це різноманітні форми освітнього контенту, який нам дає світ соціальних мереж та месенджерів. І з цієї величезної кількості матеріалів, які з’являються в різних соціальних мережах та месенджерах, прослідковуємо справжній Crypto’s Knowledge Rush. І це круто, що є стільки можливостей для навчання, здобування нової інформації, і можна обрати формат отримання знань, який зручний будь-кому.

Тепер пройдемося по деяких соціальних мережах окремо і по тому, як вони інтегрують криптовалютні можливості у свої системи.

Twitter

Як уже зазначалося, Twitter — це соцмережа, яка має один із найтісніших зв’язків із криптосферою, не тільки як джерело інсайдерської інфи, а і як майданчик, де є інструментарій підтримки криптосфери. Крім того, що Twitter є лідером серед соціальних мереж у колаборації «соцмережі і криптосфера», він також розширює свій функціонал для покращення роботи із криптовалютами. Тому в компанії було створено окремий підрозділ для роботи із криптовалютами та блокчейном під назвою Twitter Crypto, який зробив загальнодоступною функцію відправки улюбленим блогерам «чайових» у біткоїнах. Надіслати винагороди можна лише тим блогерам, які підключили цю функцію, і в них у профілі буде відображатися спеціальний значок. 

Також у планах компанії додати функцію підключення криптовалютного гаманця до облікового запису для імпорту NFT, щоб використовувати їх як зображення профілю.

Facebook 

Компанія Facebook має намір випустити власну цифрову монету Diem. Спочатку проєкт називався Libra, і його запуск планували ще у 2020 році. Проте проєкт було призупинено та розкритиковано владою США, оскільки були сумніви щодо того, як Facebook впорається із проблемою відмивання грошей, захистом прав користувачів та забезпечить фінансову стабільність. Утім, Марк Цукерберг не планує зупинятися й готується до другої спроби запустити Diem. Що ж, чекатимемо 🙂

Reddit 

Якщо Facebook ще працює, то Reddit уже запустив програму винагороди користувачів Ethereum-токенами. З їхньою допомогою будуть не лише нагороджувати користувачів, а також надавати їм ексклюзивні можливості. Наприклад, вони зможуть заробляти токени для публікації коментарів, або криптовалюту можна буде витратити на купівлю ексклюзивних баджів чи на використання анімованих емоджі, чи на можливість відповідати гіфками.

Telegram

Gram — криптовалюта, яку планував створити Telegram. Очікувалося, що Gram буде застосовуватися користувачами блокчейн-платформи Telegram Open Network (TON) як засіб взаєморозрахунків для здійснення онлайн-платежів. При цьому за переказ грошей між гаманцями користувачів стягуватиметься комісія. Водночас валюта буде доступна на зовнішніх біржах і використовуватиметься всередині програми Telegram. Проєкт не було реалізовано, так як було отримано заборону на випуск цієї криптовалюти. 

Незважаючи на провал у запуску власної монети, Telegram займає значне місце у криптоіндустрії, особливо для російськомовної публіки, оскільки він дозволяє безпосередньо спілкуватися та взаємодіяти з аудиторією. Тут велика кількість новинно-освітніх каналів, груп для обговорення, спеціально розроблені боти для контролю чи прогнозу цін на валюти, навчальні програми та чати із сигналами. Останнього пункту в Telegram прямо дуже багато. 

Чати із сигналами криптовалют — це рекомендації експертів щодо купівлі монет на біржі, такі собі прогнози, яку монету слід купувати, аби заробити. Не завжди це успішні рекомендації, але жага легких грошей постійно заманює користувачів, тому такі спільноти мають досить велику кількість аудиторії.

Замість висновків

Ніхто не може заперечити, що соціальні мережі є потужним інструментом у повсякденному житті, в бізнесі й уже у криптоіндустрії. Недарма пости у Twitter, відео в TikTok чи коментарі у FB можуть вплинути на підвищення чи зниження цін на криптовалюту. 

Колаборація соціальних мереж та криптовалюти має як позитивні сторони, так і негативні. Якщо говорити про мінуси, то криптовалюта для багатьох — незрозуміла технологія, якій не довіряють і вважають її другою «МММ». До того ж значна частина населення зіштовхується із проблемою освоєння нових інструментів та технологій, які представляє нам криптовалютна індустрія.

Водночас у суспільстві все ж таки зростає попит на криптовалютні послуги, і соціальні мережі вже інтегрують криптовалюти до своїх систем. А це означає, що вони збільшують їхню впізнаваність серед аудиторії, навчають її взаємодіяти з ними та підігрівають інтерес. Інтеграція криптовалют у наше життя — це вже неминучий процес, і чим раніше ви почнете відкривати криптовалютний всесвіт для себе, тим легше вам буде в майбутньому. Згадайте, як ви освоювали Instagram, застосунки мобільних банкінгів чи Apple Рay.

Расскажите друзьям про новость