Facebook запускає в Україні платформу з цифрової освіти «Get Digital»
23 Мар 2021, 14:37

Facebook запускає в Україні платформу з цифрової освіти «Get Digital»

У рамках Тижня цифрової грамотності в Україні Facebook запустила українську версію «Get Digital», програми з цифрової освіти для батьків, вчителів та підлітків. Уроки та ресурси базуються на матеріалах, наданих Гарвардським університетом та Каліфорнійським університетом у Берклі. В Україні запуск програми здійснюється у співпраці з ГО «Ла Страда-Україна», одним із напрямків роботи якої є підтримка цифрової грамотності молоді.

Facebook та «Ла Страда-Україна» запускають українську версію програми «Get Digital», щоб надати школам та сім’ям в Україні інструменти, необхідні для створення безпечних, здорових та сприятливих цифрових спільнот та призначені для використання як у класі, так і вдома. Крім того, ці ресурси стають все актуальнішими, оскільки все більше людей переходять на дистанційне навчання у зв’язку з COVID-19, а молоді люди проводять більше часу в електронних пристроях. 

Платформа запускається у рамках Тижня цифрової грамотності – загальнодержавної ініціативи, організованої Міністерством цифрової трансформації, яка спрямована на популяризацію навичок роботи з комп’ютером. Кампанія фокусується на 4 головних темах: базові цифрові навички та медіаграмотність: кодування, STE(A)M та штучний інтелект; просунуті цифрові навички та працевлаштування та цифрова культурна спадщина.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

«Get Digital» пропонує уроки та ресурси, які базуються на дослідженнях. Вони розроблені з метою допомогти молоді розвинути навички, необхідні для того, щоб стати відповідальними цифровими громадянами та отримати ще більше можливостей. Інформація розділена на п’ять основних блоків – «Основи цифрової грамотності», «Благополуччя», «Спілкування в Інтернеті», «Соціальний вплив у цифровому середовищі» та «Цифрові можливості» – та розроблена для того, щоб допомогти сформувати основні компетенції та навички, необхідні молодим людям для безпечного користування ресурсами цифрового світу.

Наприклад, у кожній із зазначених сфер педагоги можуть знайти готові до використання плани занять для опрацювання обраних питань зі своїми учнями. Для батьків є матеріали, які допоможуть почати розмову зі своїми дітьми про цифрову безпеку з необхідними термінами для обговорення. А підлітки можуть знайти цікаві вправи, що допоможуть краще орієнтуватися в Інтернеті та створювати онлайн-спільноти.

В Україні програма реалізовується у співпраці з ГО «Ла Страда-Україна», одним із напрямків роботи якої є підтримка цифрової грамотності молоді. 

 «Інтернет став важливим для кожної людини, особливо під час пандемії COVID-19, коли багатьом довелося переорієнтовуватися на дистанційну роботу, а учням на дистанційне навчання. Однак, незважаючи на переваги Інтернет-технологій, кожен може зіткнутися з великою кількістю ризиків в онлайні. Лише у 2020 році на безкоштовну Національну гарячу лінію для дітей та молоді, якою керує громадська організація «Ла Страда-Україна», надійшло майже 3 000 дзвінків та повідомлень від підлітків та молоді, які стали жертвами різних проблем в Інтернеті: кібербулінгу, секстингу, грумінгу, фішингу, шахрайства з платіжними картками тощо. «Ла Страда-Україна» співпрацює з Facebook та державними установами в Україні з метою запобігання подібним проблемам і надання допомоги та підтримки дітям та молоді, які стикалися з неприємними ситуаціями в Інтернеті, адже лише спільними зусиллями зможемо захистити дітей та молодь в Інтернет-середовищі», – зазначила Альона Кривуляк, директорка департаменту Національних гарячих ліній та соціальної допомоги.

«Оскільки через пандемію наше життя все більше переходить в онлайн, важливо забезпечити наймолодших користувачів Інтернету знаннями та навичками, які сприятимуть корисному використанню цифрової інформації, отриманню переваг від цього, мінімізуючи при цьому ризики, з якими вони можуть зіткнутися в Інтернеті. У цій галузі ми працювали з деякими найкомпетентнішими експертами та організаціями по всьому світу, щоб розробити навчальні та цікаві ресурси. Я дуже сподіваюся, що програма матиме реальний вплив на безпеку та якість часу, який молоді люди проводять в Інтернеті», зазначила Катерина Крук, менеджерка з публічної політики Facebook у Центральній та Східній Європі. 

Уроки для викладачів розроблені командою «Youth and Media» з Центру Інтернету та суспільства ім. Беркмана Кляйна Гарвардського університету, яка зробила їх доступними по всьому світу завдяки ліцензії «Creative Commons»; науково-дослідним центром «The Greater Good» при Каліфорнійському університеті у Берклі та «Teaching Tolerance». Серед інших контент-партнерів – Єльський центр з вивчення емоційного інтелекту, «Net Family News», освітній фонд «Micro: bit» та організація «Beyond Differences».

Расскажите друзьям про новость