19 Июл 2007, 07:11

Закону «Про суспільне мовлення» — 10 років

Закону «Про суспільне мовлення» — 10 років

Рівно десять років тому – 18 липня 1997 року — Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України» № 485/97-ВР.

Однак, за 10 років Україна не змогла забезпечити реалізацію цього закону, зокрема через те,  о для впровадження цього закону Верховна Рада мала ухвалити низку додаткових рішень, чого не було зроблено.

За десять років робилися неодноразові спроби повернутися до теми суспільного мовлення. 20 квітня 2005 року Інститут Медіа Права презентував власний законопроект про суспільне мовлення, який ліг в основу нової редакції, що розробив Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації на чолі з заступником голови Сергієм Правденком. 

Проте, незважаючи на досить тривале обговорення і доопрацювання, наприкінці 2005 року народним депутатам не вистачило політичної волі для ухвалення цього закону.

Інститут Медіа Права покладає надію на зрушення процесу створення суспільного мовлення на Національну ініціативу «Суспільне мовлення», яка 2007 року об’єднала експертів з усіх ключових державних інституцій. Сподіваємося, що наступний парламент таки ухвалить нову редакцію закону про суспільне мовлення.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео