За 2 роки українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, побільшало на третину
14 Июн 2021, 13:28

За 2 роки українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, побільшало на третину

Міжнародна платіжна платформа Payoneer поділилася даними про українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами. Якщо порівнювати 1 квартали 2019 та 2021 років, то середній дохід фріланс спеціаліста зріс на 18%. Найбільше у середньому заробляють дніпровські фрілансери, кияни — лише на 4 місці. Водночас понад половина від усіх загальних зарахувань фрілансерам концентрується у найбільших 5 містах України.

Завдяки сталому розвитку цифрової економіки українці можуть працювати з міжнародними клієнтами прямо зі своїх домівок. Фріланс стає все популярнішим. У період з 1 кварталу 2019 року по 1 квартал 2021 року кількість українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, збільшилась на 31%. Середній дохід фріланс спеціаліста за 2 роки підвищився на 18%, а загальні зарахування українцям за цей період зросли на 55%.

Ми бачимо, що понад половина загальних зарахувань фрілансерам, а саме 54%, концентрується у 5 найбільших містах України. Майже чверть виплат (23%) припадає на столицю, 13% — на Харків, по 7% — на Львів і Дніпро, 5% — на Одесу. Водночас віддалений фріланс може позитивно впливати на зайнятість населення в регіонах, спонукаючи людей приєднуватися до вже наявних бізнесів або починати власні справи. Це може стати для українців гідною альтернативою переїзду до більших міст або за кордон
Ігор Ковальов
генеральний менеджер Payoneer в Україні та Білорусі

Якщо говорити про середній дохід українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, то у 1 кварталі 2021 найбільше заробляли спеціалісти з таких міст:

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь
  1. Дніпро
  2. Харків
  3. Львів
  4. Київ
  5. Одеса.

Найвищий середній дохід у фрілансерів з Дніпра — він виявився на 7% більшим, аніж у спеціалістів з Харкова. Натомість розрив між харків’янами та львів’янами незначний — перші заробляють лише на 3% більше. Якщо ж порівнювати Львів із Києвом, який на четвертій сходинці, то середній дохід столичних фрілансерів за січень-березень 2021 був на 15% нижчим. Майже однаково з киянами заробляють одесити — різниця у середньому доході фрілансерів склала лише 2%.

Інакше складається рейтинг великих міст, якщо порівняти прирости у доходах фрілансерів. Так, найзначніше за 2 роки зріс середній дохід львівського фрілансера: за січень-березень 2021 він заробив на 33% більше, аніж за аналогічний період 2019 року. Середній дохід дніпровського фрілансера за той самий період підвищився майже на чверть (+24%), одеського — на 20%, харківського та київського — на 6% і 5% відповідно.

Водночас додалось і самих фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами. Найзначніше зросла їхня кількість у Харкові та Дніпрі — у 1,5 разів, якщо порівнювати 1 квартали 2019 та 2021 років. На третину, або на 35% більше нині фрілансерів в Одесі, на 23% — у Києві, і на 12% — у Львові. 

Расскажите друзьям про новость