20 Сен 2018, 09:30

Яким українці бачать гаджет майбутнього?

На науково-популярнії конференції INSCIENCE іі організатори вирішили дізнатися, яким хочуть бачити телефон майбутнього українці та разом з інтернет-супермаркетом Rozetka провели опитування.

Загалом проголосувало 350 відвідувачів конференції з усієї України.

За результатами опитування, відвідувачі конференції хотіли б, аби смартфоном майбутнього можна було керувати силою думки (44 голоси), синхронізувати його з іншими гаджетами (48 голосів), використовувати додану реальність (51 голос) та вимірювати біопоказники (53 голоси). Голосування відбулося за десятьма критеріями.

Вимірювання біопоказників — пульс, неінвазивні медичні тести. Наприклад, у 2013 році група швейцарських вчених представила на DATE Conference мікрочип, який може сканувати медичні показники, як от рівень цукру чи холестерину в крові, і передавати результати на смартфон за допомогою bluetooth. Поки що технологія проходить тестування. Наразі smart-годинники чи фітнес-трекери частково виконують функцію сканування показників, як от якість сну чи фізичну активність.

Режим дзвінка з голограмою та доданою реальністю, синхронізація з окулярами та лінзами для виведення сповіщень та застосунків, на кшталт Google Glasses. 

Керування телефоном за допомогою «сили думки» — можливо, ці характеристики не такі далекі від реальності.

Експерт з інноваційної політики, футуролог Олексій Жмеренецький вважає, що «сьогодні „зчитування думок“ cтановить щось на кшталт тумблера: подумав про слоника — світло включився, подумав про дощ — вимкнулося, тобто просте співвідношення активності певної ділянки мозку з дією пристрою.»

За словами Олексія технології управління системами силою думки поки перебувають в зародковій стадії. З однієї сторони на даний момент не існує способів точного зчитування сигналів з одиничних нейронів головного мозку — можливе лише фіксування активності великих ділянок, що не є «думками». З іншої — вчені не навчилися точно інтерпретувати значення сигналів мозку людини, крім окремих емоцій або образів.

Наприклад, минулого року Facebook анонсував розробку нейроінтерфейса, який дозволить набирати текст без клавіатури за схожим принципом.

Гнучкий екран та режим «ремінця на руці» — такі екрани можливо створити за допомогою наноматеріалів, а також смартфони, які заряджаються за кілька хвилин, чи прозорий екран.

Інтеграція з автомобілем та режим автопілота, що вже використовує Tesla.

Advanced smart home — відчиняє двері дому, коли до них підходиш, голосовий помічник-консьєрж, проекційна клавіатура та зйомка блокбастерів — камера смартфона хорошої якості, за допомогою якої режисери можуть знімати фільми. 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео