Яким медіа найбільше довіряють українскькі маркетологи. Опитування
10 Ноя 2020, 15:09

Яким медіа найбільше довіряють українскькі маркетологи. Опитування

В PointeR Agency провели опитування серед представників маркетингового співтовариства, щоб визначити, яким ЗМІ вони довіряють та через які канали отримують інформацію. Опитування було проведено по Україні з серпня по жовтень 2020 року та охопило представників індустрії маркетингу, PR та інших дотичних спеціалізацій в агенціях і на стороні компаній. Всього було опитано 154 респонденти.

Згідно з результатами опитування, перше місце серед ЗМІ по рівню довіри посіло видання ЛІГА з результатом 53,9%, на другому – «Новое Время» (52,6%), на третьому – BBC Ukraine (40,3%). Далі йдуть «Українська правда» та УНІАН, які отримали 36,4% та 26% відповідно.

«Як показують це та інші опитування PointeR Agency, серед ЗМІ сформувались стабільні лідери, які користуються найбільшою довірою читачів. Особливістю є лише певні «рокіровки», які залежать від цільової аудиторії опитування», – зазначає управляючий партнер PR-агенції Олеся Стойко.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Більшість працівників маркетингової галузі (89,1%) цікавляться актуальними новинами та переглядають їх мінімум один раз на день (24,8%) чи навіть частіше (64,3%). Їм важливо бути в курсі останніх подій та слідкувати за інформаційними трендами. Таких, що зовсім не цікавляться новинами, досить мало – всього 3,2%.

Основним джерелом новинної інформації для маркетологів є Facebook. Його відзначили 84,4% респондентів. На другому місці опинилися новинні сайти (75,3%), на третьому – Telegram-канали (71,4%). 

Традиційні медіа – телебачення (8,4%), радіо (7,1%) та друковані ЗМІ (7,1%) – відіграють помітно меншу роль. Здебільшого це пояснюється тим, що маркетологам важливо отримувати інформацію оперативно та у зручний для них момент, чого не можуть забезпечити інші канали комунікації, окрім онлайн-видань та соцмереж.

Щодо галузевих медіа, то опитування показало, що лідером серед них є MMR. Це видання читає 82,5% респондентів. На другому та третьому місцях розташувались MC.today – 62,3% та Sostav – 44,8%. Далі йдуть Vector – 31,8% і Bazilik.media – 29,9%. Окремо слід зазначити, що найбільшу кількість голосів «без підказки» отримало видання «Детектор медіа».

Схожа ситуація і з підписками на групи в соцмережах. Перша трійка незмінна: MMR – 55,2%, MC.today – 43,5%, Sostav – 29,2%. Bazilik Media має 23,4%, а Vector – 18,8%. 21,4% не підписані на жодну з груп маркетингового спрямування в Facebook чи Instagram.

Серед українських YouTube-каналів маркетологи визначили лідером канал Fedoriv Vlog. Його переглядають 57,1% опитаних. Канал MMR дивляться 16,9%, на третьому місці – Postmen WakeUp із 15,6%.

Цікавими є результати підписок на маркетингові Telegram-канали. У цій категорії лідером став авторський канал про digital-маркетинг та комунікації в Україні Digital-masons з результатом 30,5%, за ним йдуть MC.today (22,7%), ВРЖЕЩ (16,2%), Andrey Fedoriv (14,3%) та Vector (13,6%). 33,1% – не підписані на жоден із галузевих каналів.

А от формат подкастів не є настільки популярним каналом серед маркетологів в Україні, як інші – 77,9% із опитаних не слухають їх взагалі. 

Рейтинг найпопулярніших очолює Digitaliziren – щотижневий український подкаст про діджитал, маркетинг та майбутнє технологій з показником 6,5%. Друге і третє місце поділили «Медіапрактики» та Wishdo, отримавши по 3,9%.

Расскажите друзьям про новость