11 Фев 2021, 18:06

Як бути своїм: Rozetka випустила книгу про культуру всередині компанії

Часто цінності компанії залишаються лише гарними словами, що вписують у розділ “про нас” на офіційному сайті. В Rozetka знають, що без по-справжньому міцної корпоративної культури, успіху досягти не вдасться — тому на світ з’явилася “Книга Rozetka про речі, в які ми віримо”. Проєкт допоможе бренду об’єднати людей навколо амбітної мети — постійного вдосконалення продукту і створення цінності для клієнтів.

Розробкою займалися у Fedoriv Agency, залучивши 5000 співробітників компанії. В результаті вийшов не просто лонгрід з гучними висловами, а інструкція з ефективної командної роботи, що доносить важливі принципи до кожного.

Всередині зібрали різноманітні поради, щоб кожен день у Rozetka був комфортним і продуктивним. За основу лягло бачення команди — все, що написано, ґрунтується на відгуках і думках працівників. Ідеологи вважають, що ніяка культура не заживе, якщо вона нав’язана згори.

Корпоративну культуру не можна придумати ззовні, тому ми багато спілкувалися з HR-ами Rozetka. З’ясовували як працює компанія всередині, яких цінностей дотримується, які можливості для розвитку мають працівники, за якими критеріями їх приймають на роботу і багато іншого, — розповідає Юрій Шеденко, проєктний менеджер Fedoriv Agency.

Книга представлена у форматі гайду, що не повчає, а розповідає про можливості доступні кожному співробітнику, нагадує про досягнення і дає алгоритм, як досягти мети. 

В кожному розділі розглядаються найважливіші базові аспекти, адже зміст можна доповнювати безкінечно — завжди знайдеться щось ще. З’являтимуться нові можливості, нові традиції або нові приводи пишатися — з часом вони можуть стати частиною культури і будуть вписані в книгу Rozetka. 

Суперсила Книги — у фідбеку, що ми збирали у співробітників Rozetka перед роботою над кожним розділом. Публікували питання у внутрішніх чатах і розсилці Розетка, щоб дізнатися думку людей, які тут працюють: що їм подобається, чого не вистачає, що вони взагалі думають про той чи інший аспект роботи в компанії. Враховували їхні міркування та доповнили Книгу цитатами
Анна Кащеєва
копірайтерка Fedoriv Agency

Необхідність у змінах виникла через стрімкий розвиток бренду — великі масштаби роблять дедалі важчим зв’язок між усіма відділами й командами. Часто у великих компаніях замість однієї культури виникають окремі, що формуються всередині різних команд. Щоб досягати найращий результат, потрібно щоб всі взаємодіяли, як одне ціле на шляху до спільної мети — рішення цієї проблеми знайшли у Fedoriv Agency. 

Команда агентства запропонували активніше вести комунікацію через чати та email — розповідати про важливі події та зовнішню діяльність, а також описала корпоративну культуру і зібрала всю інформацію, яка згодом трансформувалася в Книгу цінностей. 

Книга складається з 4 розділів. У них йдеться як екологічно спілкуватися з колегами, висловлювати думку, бути сміливим і чуйним, а також чому треба робити краще, ніж просто “нормально”.  Компанія планує постійно доповнювати її новими порадами, ідеями та досягненнями, щоб корпоративна культура залишилася “живою”. 

Команда Fedoriv з’ясувала, що багатьом співробітникам не вистачає форми зворотного зв’язку — місця куди можна було написати свою пропозицію щодо поліпшення чогось в компанії й таку форму додали в книгу. Тепер кожен у компанії може анонімно залишити відгук і поділитися думками. Крім цього книга містить активні посилання на канал новин та освітніх ресурсів, вдалі проєкти і корпоративну бібліотеку компанії.                                                      

“Rozetka стає все більш і більш відкритою для зовнішнього світу. Для того, щоб відповідати ринку й поліпшити бренд, ми стали активно розвивати власну корпоративну культуру з чіткими цінностями та місією. Ми часто бачимо слова подяки і підтримки від співробітників. Люди залишають коментарі під нашими постами про книгу в чаті, а також пишуть в особисті повідомлення”, — розповідає Андрій Солуянов, керівник HR відділу Rozetka.

Відчуття єдності допомагає ефективніше досягати цілей, поліпшувати сприйняття бренду і клієнтський досвід. У Fedoriv Agency про це знають не по чутках, адже теж мають власну книгу цінностей Fedoriv Book. Цей інструмент розвитку корпоративної культури також використовують всесвітньо відомі бренди, зокрема Netflix, Valve та Facebook.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео