21 вересня в Києві відбудеться День жіночого підприємництва — освітній захід для представниць малого українського бізнесу. Серед спікерів: Віра Платонова, Маша Єфросиніна, Ярослава Гресь, Андрій Здесенко, Андрій Федорів та інші.
В Україні зареєстровано близько 482 тисяч жіночих підприємств у сегменті малого й середнього бізнесу, і щороку їхня кількість зростає. Водночас, згідно з дослідженням Visa*, понад 85% підприємиць зацікавлені в додатковому навчанні й потребують знань для ведення бізнесу під час пандемії.
«Ми створили освітній проєкт День жіночого підприємництва в рамках всесвітньої кампанії She’s Next, — коментує Віра Платонова, віцепрезидентка, генеральна директорка Visa в Україні, Грузії, країнах СНД та Південно-Східної Європи. — На нещодавньому проєкті Visa Elevator Pitch Day, в рамках якого сто підприємців з усієї України протягом хвилини презентували свій бізнес потенційному інвестору, жінки почувалися більш впевнено. Так, учасниці оцінили себе на 84,3 бала зі 100, тоді як учасники-чоловіки — на 80 балів. У світі ці значення суттєво відрізняються на користь чоловіків. Для нас це показник перспективності жіночого підприємництва в Україні, тож ми прагнемо створювати для нього більше можливостей».
21 вересня 150 учасниць заходу навчатимуться у фахівців різних галузей, топменеджерів, власників бізнесу, мотиваційних спікерів. У програмі — лекції, воркшопи та розбір дійсних бізнесів під менторством експертів, публічна дискусія про жіноче лідерство та стереотипи щодо нього, презентація найкращих жіночих підприємств та вручення нагород.
Щоб узяти участь у проєкті, потрібно опублікувати в Instagram сторіс із презентацією свого бізнесу, скориставшись спеціальною маскою, позначити сторінку Visa (@visaua_official), а також заповнити заявку З-поміж усіх учасниць команда проєкту обере 150 фіналісток, які отримають квиток на День жіночого підприємництва.
Інстаграм-маска проєкту імітує дверцята ліфту, щоб учасниці спробували свої сили в elevator pitch — форматі презентації, коли підприємець має продати свій бізнес потенційному інвестору за дуже короткий час. У День жіночого підприємництва десятеро учасниць, які найвдаліше представили свій бізнес у сторіс, зможуть зробити це перед експертами. Переможниця отримає 250 000 гривень на розвиток бізнесу і можливість навчатися в Києво-Могилянській бізнес-школі (KMBS). Три фіналістки проєкту також здобудуть можливість навчатися в KMBS за модульною програмою з управління бізнесом.
*Дослідження ведення бізнесу серед жінок-підприємиць, CBR для Visa, 2020 рік