26 Сен 2007, 11:18

Відкритий лист компанії Publicity Creating

Відкритий лист компанії Publicity Creating

Компанія Publicity Creating  звертається до операторів українського PR-ринкупрофесійних обєднань, компаній та ЗМІ з відкритим листом про необхідність оцінки обсягів розміщення платних PR— матеріалів у ЗМІ та легалізації цієї форми подачі інформації

Шановні панове, колеги

Сьогодні на українському ринку склалася непроста ситуація із розміщенням
PR-матеріалів у засобах масової інформації.

Розміщення
PR-матеріалів у ЗМІ на платній основі здійснюється у широких масштабах – за деякими даними, воно складає до 50% і більше у структурі PR-бюджетів компаний.  За результатами дослідження, проведеного у лютому 2007 р., майже 80% опитаних представників великих компаній вважають розміщення платних статей у пресі інструментом PR,  і понад 50% опитаних активно використовують цей інструмент під час  PR-просування. В той же час, багато PR-фахівців не вважають таку форму подачі інформації  інструментом РR.

З одного боку, інформаційна політика більшості ЗМІ є недостатньо прозорою, а підхід до інформаційних приводів та джерел інформації – суб’єктивним. До цих пір широко розповсюджено практику публікації платних
PR-матеріалів (перш за все, статей у пресі) без позначки „реклама”, що вводить читача та споживача в оману.

У таких умовах компаніям нелегко транслювати інформацію цивілізованим шляхом – через створення інформаційних приводів та подій. Втомившись від „нерівної боротьби” із редакціями (а частіше – із відділами реклами) ЗМІ, вони розміщують інформацію на платній основі. Варто зазначити, що рівень довіри до такої інформації нижчий, ніж до редакційних матеріалів.

З тих самих причин зменшується ефективність роботи
PR-агенцій – у ситуації, коли навіть цікавий інформаційний привід може бути проігнорований, агенція стає заручником – і завдань, поставлених клієнтом, і політики ЗМІ. Знову зазначимо, що розміщення PR-статей на платній основі як форма подачі інформації (advertorial)  існує і використовується у міжнародній практиці.

З іншого боку, на ринку
PR відчутний дефіцит кваліфікованих PR-фахівців, що призводить до недостатньо високої якості підтримки зв’язків зі ЗМІ, рівня організації та проведення заходів, генерації нецікавих інформприводів. Це викликає справедливі докори з боку журналістів. У результаті, кількість та якість отриманих редакційних матеріалів далеко не завжди задовольняє клієнта.

В цілому, на жаль, спостерігається підміна понять – ефективні та цивілізовані зв’язки з громадськістю багато компаній та деякі з
PR-агенцій перетворюють у розміщення замовних матеріалів у ЗМІ, до того ж часто – у напівлегальній формі (без позначки „на правах реклами”).

Щоб вийти із цього порочного кола, на наш погляд, перш за все необхідно:
— оцінити та оприлюднити реальні об’єми розміщення платних матеріалів у ЗМІ (в першу чергу статей у пресі та репортажів на ТБ);
— легалізувати саму форму розміщення платних PR-матеріалів (advertorial), більш об’єктивно оцінювати її ефективність;
— ЗМІ – чітко ідентифікувати всі платні матеріали як рекламу (згідно вимог Закону про рекламу), проводити прозору інформаційну політику, розділяти діяльність редакцій та відділів реклами.

Спільними зусиллями ЗМІ,
PR-агенцій та компаній ми зможемо прояснити ситуацію та змінити її на краще.

Генеральний директор Publicity Creating Валерій Курейко
Управляючий партнер Publicity Creating Руслана Плис

Расскажите друзьям про новость