31 Янв 2022, 11:45

Відеопродакшн у 2022 році: що робити, щоб бути у тренді

Не можна заперечувати, що відео — один із найпотужніших інструментів маркетингу. Але про який саме тип відео ми говоримо? Оскільки люди споживають все більше контенту, важливо зрозуміти, в якому напрямку рухатися продакшену, щоб йти в ногу з часом. Від 15-секундних роликів, знятих на смартфон, до короткометражок у стилі кіберпанку — які тренди справді важливі у 2022 році?

Гейміфікація

Все частіше для створення відеоконтенту використовують ігрові рушії, на кшталт Unreal Engine та технологій компанії Quantic Dream. І тут є основний трендсеттер — іспанський модний дім Balenciaga, який презентував свою осінню колекцію у відео, створеному повністю завдяки технологіям 3D-графіки на ігровому графічному рушії. Бренд переніс користувачів у майбутнє — в 2031 рік, у новий світ, де всі персонажі з ніг до голови одягнені в одяг з нової колекції.

Ще один бренд одягу, що звернувся до гейміфікації — Moncler. Свою нову колекцію він презентував за допомогою гри Fortnite, де персонажі одягнулися у брендові речі. Ці ж костюми та аксесуари з’явилися в магазині предметів. Використовуючи таку стратегію, бренди звертаються до нової аудиторії та завойовують прихильність мільйонів гравців абсолютно різного віку.

Відео в стилі TikTok

У наш час TikTok — одна з провідних платформ серед соцмереж. Її вплив на виробництво відеоконтенту є незаперечним. Користувачі, які й самі генерують місткий та цікавий контент, очікують, що такою тепер буде й реклама. І маркетологи вбачають у цьому сенс. 

Так Ubisoft представили гру Just Dance 2022 для Nintendo Switch. Ролик знято у стилістиці відео в TikTok: прості танцювальні рухи, динамічний монтаж, цікаві переходи між кадрами. Ті риси, які раніше були притаманні виключно цій соціальній платформі, тепер залюбки використовуються у продакшені.

Зйомка з дронів First-Person View

Для зйомок рекламних відео все частіше використовують дрони нового покоління, які керуються від першої особи за допомогою окулярів та джойстика. Вони дозволяють робити максимально динамічні кадри, неймовірно швидко оминаючи перешкоди. Адже менше року тому компанія-виробник DJI випустила свій перший FPV-дрон, що значно спростив використання таких дронів за рахунок оптимізації софту та технічного апгрейду. Крім того, такі дрони невеликих розмірів, а тому можуть проникнути майже будь-де.

Ми використали такий дрон під час зйомки соціального ролика для проєкту Pepsi за участі гравців ФК «Шахтар». 

Нова кампанія Porsche, присвячена випуску нового електрокара Taycan Cross Turismo, також була відзнята за допомогою FPV-дронів. Попри весь драйв, кадри змінювалися дуже плавно, телепортуючи глядачів з пронизливого холоду Фінляндії у спекотну пустелю в ОАЕ. 

Камбек Split Screen

Ще один простий монтажний прийом — це Split Screen, під час якого екран ділиться на дві, три або більше частин. Така техніка використовується в кіно понад 100 років, але все ще не втрачає актуальності у різних жанрах відео. 

Цей прийом можна побачити у легендарному ролику You Can’t Stop Us від бренду Nike. Фільм складається з 72 архівних кадрів з 24 видів спорту, кожен з яких свідчить про важливу історичну подію. За допомогою монтажної склейки компанія створила історію, яка переходить з одного сюжету в інший, поєднуючи непоєднуване. Не дивно, що ролик отримав Гран-прі престижного фестивалю «Канські леви».

Київ у кадрі

Тренд, яким я особисто дуже пишаюсь — все більше артистів та режисерів прилітають у Київ, щоб знімати свої відео тут. Хейтери скажуть, що це через низьку вартість. Я скажу: бо наше місто надзвичайно фактурне. З одного боку зі своєю пострадянською архітектурою Київ має легку постапокаліптичну нотку, та з іншого — це місто вражає кількістю нетривіальних локацій. 

На Дарницькому мосту Майлі Сайрус втікала від копів, американський рок-гурт Twenty One Pilots для зйомки вибрав корпус факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка. А в жовтні свій «київський» кліп презентував Stromae — менш ніж за добу відео отримало майже два мільйони переглядів.

Висновок

Тренди змінюються так швидко, що іноді навіть слово не встигаєш сказати. Потрібно реагувати одразу та швидко впроваджувати їх у роботі. Зверніть увагу на ці тенденції у 2022 році, щоб створювати контент, який працює.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео