08 Июл 2020, 11:42

Ваш бренд у стрічці улюблених блогерів, або Influencer marketing в дії

Маркетинг впливу від Native Media та реальні кейси з Baileys, EnglishDom, ЖК «Новопечерські Липки» та Bosch

Представники агентства Native Media поділилися досвідом з MMR про те, як працює маркетинг впливу на практиці, та показали реальні кейси проектів відомих брендів в інтеграції з лідерами думок. На популярних каналах комунікації вони продемонстрували, як та за допомогою яких креативних рішень приваблюють потенційних покупців абсолютно різних брендів.

Поєднання технологій та турботи від EnglishDom в улюблених YouTube-шоу та social media-акаунтах

EnglishDom — онлайн-школа англійської мови нового покоління, що звернулась до нас з метою підвищення знання аудиторії про продукт та формат навчання, а також стимулювання трайалів.

Один з найважливіших кроків до вдалої кампанії — вибір відповідних до запиту бренду блогерів. Успішних, сучасних та не уявляючих своє життя без подорожей.

Тож ми запустили три рекламні кампанії. Під час першого та другого флайту було задіяно по чотири інфлюенсери з кількістю підписників від 68 000 до 150 000 ​​в Instagram та від 5 000 на Facebook. 

Кожен з блогерів, (Дмитро Борисов, Маша Гребенюк, Дмитро Топоринський, Володимир Черемис, Max Frai, Яна Алтухова, Дар’я Мартинович та Максим Балтер), розмістив в Instagram та Facebook пости зі своїми життєвими історіями про те, що надихнуло їх до вивчення англійської мови, а також, як у вивченні їм допоміг EnglishDom. Кожна публікація в Instagram включала в себе хештеги #твоямечтамояпрофессия #englishdom #вдохновляетвыучить і посилання на сайт.

В результаті двох флайтів публікації блогерів розміщені в їх Facebook і Instagram лайкнули 36 000 осіб та прокоментували 350 разів.

Ще одним з вдалих кроків стала інтеграція EnglishDom з YouTube-каналами відомого українського телеведучого Олексія Дурнєва та успішного підприємця і маркетолога Андрія Федоріва. 

В чергових випусках своїх популярних влогів інфлюенсери проінформували аудиторію про продукт EnglishDom та детально описали формат навчання. Олексій Дурнєв в рамках інтеграції з EnglishDom вирішив перевірити знання англійської мови у своїх зіркових гостей. Під випусками лідери думок закріпили коментар з посиланням для запису на безкоштовний пробний урок англійської від EnglishDom. Також для своїх глядачів вони зробили спеціальний бонус з використанням промокодів DURNEV та FEDORIV, що при першій оплаті дарує до 3 уроків в онлайн-школі.

В результаті дані влоги набрали більше 635 000 переглядів.

Інтеграція бренду — 10:53
Інтеграція бренду — 5:17

 Коментар від представника бренду:

Максим Пилипенко
Максим Пилипенко, PR-директор

Ми працюємо в сфері освітніх технологій EdTech, створюємо онлайн-сервіси для індивідуального вивчення англійської, надихаємо її вивчити і гарантуємо прогрес. 

Зрозуміти і відчути наш продукт, а саме поєднання технологій і людської турботи, можна тільки спробувавши його. Тому ми вирішили звернутись по допомогу до блогерів — через їх історії привернути увагу до сервісу, донести особливості і запросити користувачів на безкоштовний пробний урок з викладачем в цифровому підручнику. 

При виборі блогерів і формату інтеграції ми орієнтувалися на свій досвід, інтереси ЦА, аналізували існуючі кейси і, звичайно ж, враховували рекомендації агентства. 

Маркером успішності кампанії стало охоплення, цікавий контент, підготовлений разом з блогерами, а також відгуки користувачів, яким була корисна інформація. Деякі з них згодом стали нашими клієнтами.

Органічний піар для ЖК «Новопечерскі Липки» від його селбріті-мешканців

City One Development — одна з провідних українських девелоперських груп, яка співпрацює з передовими дизайнерськими бюро і впроваджує в Україні найновітніші архітектурні та інженерні рішення.

Компанія звернулась до нашого агентства із завданням про інформування аудиторії про один зі своїх найперших проектів — надсучасний ЖК «Новопечерскі Липки», його інфраструктуру та з метою залучення нових потенційних покупців.

Нами було прийнято рішення про участь селебреті-мешканців ЖК в авторській програмі Анатолія Анатоліча «Зе Интервьюер».

Учасниками стали відомий український ведучий Олександр Скічко та його дружина Єлизавета, вони дали інтерв’ю в новітніх локаціях ЖК, що підкреслюють рівень його інфраструктури. В перший же день відео набрало 40 000 переглядів і потрапило в тренди, а зараз воно налічує вже 265 500 переглядів. 

Статистика. Александр Скичко и Елизавета Скичко-Юрушева. Зе Интервьюер

Відеоролик «ЗеИнтервьюер»  на сторінці Instagram Олександра Скічко набрав 37 826 переглядів

На сторінці Instagram «ЗеИнтервьюер» короткі відеоролики з цього випуску набрали більше 40 000 переглядів.

Також додатково було опубліковано статтю про Олександра та Єлизавету на Best People Club. 

І ось який результат ми отримали:

 • збільшення обізнаності про бренд серед ЦА;
 • підвищення і формування лояльності до бренду;
 • формування іміджу лакшері лайф у потенційних покупців через потрійну інтеграцію і охоплення паралельної ЦА;
 • додаткові охоплення для промоутування ролика, більш 55 000 переглядів.

Коментар від представника бренду:

Дмитро Новіков, Marketing Consultant

Як ми обрали нативну рекламу для комунікації зі своєю аудиторією? 

Все просто — виходячи з власного досвіду та розуміння, що вона дозволяє максимально лояльно залучити людей та познайомити їх зі своїм продуктом. 

Ми мали на меті якісно проінформувати потенційних покупців про квартал, показати його масштаб та розвинену інфраструктуру, що включає більше сотні об’єктів, серед яких є фітнес-клуб та дитячий садок LeapKids.

Найприємніше у процесі, це «сарафанне радіо», яке починає працювати на тебе відразу після успішної активації та правильної подачі нативної реклами. Коли чуєш від людини «о, а я бачив його у своєму улюбленому місці» і вона називає ім’я блогера, з яким ви нещодавно співпрацювали. 

Зараз на інфлюєнсерів ми виділяємо 5-7% від загального бюджету на маркетинг. Подивимось, як буде далі.

Красивий контент і нові ідеї від Baileys

Напередодні новорічних свят до нас звернувся відомий бренд ірландського лікеру Baileys в Україні.

Планувалося масштабне просування з різними завданнями по декількох каналах комунікацій, тому рекламну кампанію ми поділили на два флайта.

Завданням першого було омолодження аудиторії, стимуляція трайалів і, звичайно ж, донесення ідеології бренду через лідерів думок.

Виходячи з цих завдань ми вирішили інтегрувати бренд з відомими лідерами думок: Ліза Глинська, Даша Харченко, Катерина Пєскова, Аліса Ілієва, Наталі Литвин, Яна Станішевська, Дмитро Горовенко. Кількість їх підписників на платформі Instagram коливається в межах від 60 000 до 810 000 осіб.

Кадри брендової продукції в поєднанні з публікаціями рецептів та життєвих історій від лідерів думок принесли досить хороший результат. Охоплення всіх постів зі згадками про Baileys склало 1 035 645 осіб.

Задачею другого флайту було сформувати асоціацію бренду з крутим подарунком на свято. Напередодні Дня всіх закоханих та міжнародного Жіночого Дня ми провели інтеграції з відомими та успішними блогерами: Олександром Залиско, Євгенієм Путивленко, Петром Заставним, Наталі Литвин та Вікторією Маре.

Кількість їх підписників на платформі Instagram коливається в межах від 370 000 до 905 000 осіб.

Відомі особистості разом зі своїми друзями та коханими людьми презентували Baileys в якості гарного подарунку до свят, охоплення їх публікацій склало 1 193 541 осіб.

Коментар від представника бренду:

Ірина Желдак
Ірина Желдак, бренд-менеджер

Оскільки одним із завдань компанії була комунікація з більш сучасною аудиторією, ніж та, яка складала основу споживачів бренду в попередньому періоді, ідеальною платформою для спілкування з нею був обраний Instagram. Ми з’ясували, що нативна реклама працює більш ефективно, тож обрали колаборацію з Opinion Leaders.

Для себе ми визначили наступні завдання:

 • об’єктивно, знання про бренд Baileys є одним з найвищих серед алкогольних брендів на ринку України, тож важливим для нас було нагадати про нього в ключовий період споживання — Новорічні свята та 8 Березня і підвищити показник top of mind;
 • наступним по важливості завданням ми визначили необхідність познайомити споживача з новими смаками і показати йому нові, цікаві способи подачі продукту гостям, поділитися варіантами споживання напоїв і десертів на основі Baileys;
 • проінформувати наших постійних споживачів про активацію спеціального брендового бару Baileys на Різдвяній локації Roshen Winter Village і підтримати асоціацію бренду з Новорічними святами.

Схожі формати активації, звичайно ж, використовувалися нашими колегами в інших країнах. Наприклад, кулінарні блоги й телешоу в США, influencer marketing широко використовується в Європі, ці ринки є дуже прогресивними. В рамках компанії Diageo існують схожі внутрішні практики, оскільки бренди й культура їх споживання просуваються за допомогою бренд-амбасадорів, які несуть освітній посил, але лідери думок однозначно випереджають всіх по числу охоплень. 

На відміну від наших закордонних колег, в минулому сезоні ми не використовували пряму комунікацію бренду, а говорили зі споживачем за допомогою блогерів.

Насамперед ми дивимося на охоплення, при цьому керуючись приказкою «краще менше, та краще». Ми ретельно відбираємо кожного блогера, дивимося й аналізуємо його аудиторію, якість завжди важливіше, ніж кількість — це стосується також охоплень.

Для нас дуже важлива залученість, в цьому сенсі активація була дуже успішною, жоден з дописів не викликав ні найменшого негативного коментаря, а кількість позитивних відгуків були вище середнього, найпоширенішим з яких стало «Baileys я це ж мрія!»

Також, важливим фактором є «креатив» (кращий приклад пост Петра Заставного) та навчальна складова контенту. 

Оскільки однією з місій нашої компанії є розвиток і просування культури споживання, нам важлива освітня, а також візуальна частина, яка б надихала людей на приготування нових напоїв і десертів та якісно проведений час зі своїми близькими.

Кожен раз в залежності від кампанії, сезону, цілей і бренду, з яким ми працюємо (на ринку України компанія Diageo представлена 33 брендами), показник проценту маркетингового бюджету, який ми виділяємо на інфлюєнсерів може варіюватися від 0% до 100%.

Рожевий шуруповерт від Bosch, Або як захопити жіночу аудиторію «чоловічими» іграшками

Ми отримали досить нетривіальне завдання від всесвітньо відомого бренду Bosch — познайомити жіночу аудиторію з дечим особливим та оригінальним — рожевим шуруповертом з насадкою-штопором та набором біт.

Для цього було вирішено дивувати обраних для інтеграції блогерів від самого початку, тож ми звернулись до нашої фантазії та флористів і створили бокс з максимально яскравим наповненням:

бокс від Bosch

За непримітною зеленою коробкою для інструментів ховався маленький рожевий бокс з шуруповертом, ніжні квіти, насадка-штопор та пляшка вина, щоб одразу випробувати девайс у справі.

Для інтеграцій ми обрали цікавих дівчат лайфстайл-блогерів з активною життєвою позицією, з гарним почуттям гумору для максимально нативної подачі інформації.

Саме тому наш вибір пав на:

 • Іру Путівленко
 • Яну Рогожу
 • Валентину Сафро
 • Дашу Харченко

Непідробне здивування дівчат, їх захват та справжні емоції гарно спрацювали на аудиторію, і ми змогли досягти бажаних результатів по охопленням:

Вже після першої ж інтеграції кількість підписників офіційної сторінки Bosch в Instagram зросла з 1700 до 6500, а дірект вибухнув повідомленнями на кшталт «як я давно шукала саме такий❤»

Загальне охоплення склало майже 74 000 осіб, що повністю співпало з початковою метою кампанії.

Коментар від представника бренду:

Іванна Черевко
Іванна Черевко, PR-менеджер

Bosch — інноваційний бренд з гаслом «Розроблено для життя». У кампанії виведення на ринок нового покоління Bosch IXO у нас була мета в буквальному сенсі «прокричати» про продукт і його переваги, а також підвищити впізнаваність бренду. Сам по собі шуруповерт IXO6 має дуже яскравий дизайн і широкий функціонал. 

Хтось ще робив шуруповерт, за допомогою якого можна відкрити пляшку вина? 🙂

Спочатку ми розуміли, що заявляти про нього потрібно також яскраво і нестандартно. Ми розуміли, що в даному випадку потрібно багато візуального контенту і зручний майданчик для його подачі. Ми не хотіли, щоб наша рекламна кампанія була схожа на РК звичайного шуруповерта. Наша цільова аудиторія — активні і сучасні люди, які цінують нестандартні рішення, що роблять їх життя простіше. 

До ЦА ми «постукали» через найзручніший і комфортний для них спосіб —соціальні мережі. І не прогадали 🙂

В даному випадку орієнтувалися тільки на свою інтуїцію та ідею, не дивлячись на досвід закордонних колег. 

Одним з яскравих показників успішності цієї кампанії було підвищення впізнаваності бренду як постачальника якісних електроінструментів.

Результат був помітний майже відразу. Один з блогерів перед розпакуванням сфотографував пакет, і за допомогою форми опитування в інстаграмі запропонувала підписникам вгадати, що в пакеті. Відповідь аудиторії була одноголосною — шуруповерт.

Щодо долі бюджету на інфлуенсер-маркетингу у компанії — складно сказати, адже до недавнього часу ми його активно не практикували. Думаємо, цю цифру можна буде подивитись в кінці поточного року.

Кавер: Unsplash

Расскажите друзьям про новость

Новое видео