26 Апр 2021, 12:58

Валерій Сараула: «Іноді люди звертаються до екстрасенсів, щоб виправдати свої помилки»

Телеведучий Валерій Сараула розповів про нове шоу на телеканалі «Апостроф TV» та своє ставлення до містики

Відомий своїми містичними програмами та експериментами Валерій Сараула шукає слід аномального в діях українських політиків. Як саме — читайте в нашому інтерв’ю.

У телеведучого Валерія Сараули великий творчий бекграунд, пов’язаний із телевізійними програмами містичного змісту. Свого часу він був ведучим програми «Паралельний світ» на «СТБ» та «Загублений світ» на «2+2». Також регулярно проводить експерименти та є автором проєкту «Экстрасенсов нет». 

В одному з таких експериментів у 2017 році, за два роки до президентських виборів, він провів сліпе голосування серед людей у Києві. Результати голосування передбачили, що наступним президентом стане людина, яка на той момент не була політиком. 

Нині Валерій Сараула автор нової політично-сатиричної програми на телеканалі «Апостроф TV» під назвою «Аномалія 50.44..» Її герої відомі політики, в діях яких експерти шукають «містичний слід».

Поговорили з Валерієм про те, як з’явилася ідея нового шоу, чи стикається він сам з паранормальними явищами у повсякденному житті, і як ставиться до екстрасенсів-шарлатанів.  

Валерію, це правда, що в дитинстві вас називали «особливою дитиною»? Розгадали цю особливість?

(Сміється) Це мало хто знає… Я народився о 1 годині 15 хвилин ночі, в пологовому будинку в місті Луганськ. Тоді була велика злива, але вікна були відкриті для провітрювання. І мама добре запам’ятала, що коли я народився і закричав, то дощ припинився. Можна наділити це містичним змістом, але, скоріш за все, це співпадіння.

А коли мені було 4 роки, ми їхали з мамою в автобусі, підійшла якась жіночка, торкнулася до моєї голови і сказала: у вас особлива дитина. Мама злякалася, бо вона в це дуже вірила. 

І приблизно в цей же період, в 4-5 років, коли я вдома спав, то побачив на стелі образ диявола. Хоча я не знав, як він виглядає, не вмів писати, читати, але міг описати його. Він був величезний і курив сигару. 

А коли мені вже в дорослому житті запропонували працювати з програмами про паранормальні речі, я спочатку не зважувався, бо мав такі спогади з дитинства. Але потім я поспав, мені наснився хороший сон, і я сказав: чому б ні?

Тобто спочатку відчували якийсь страх?

Страх, навіяний суспільною думкою про неймовірні можливості відьом, гадалок, екстрасенсів. Я знав, що мені доведеться з ними спілкуватися. І коли я погодився, я став серед них своїм. 

Чи були за весь час вашої творчості моменти, коли захоплювало дух?

Такі моменти були, але в мене якась дивна пам’ять, що подібні ситуації стираються. І це добре, коли ти забуваєш щось погане. 

Одного разу ми приїхали в спалену хату, там було дійсно моторошно, але я зрозумів, що це пов’язано з героїнею, яка нас викликала для допомоги. Привезли експертів, щоб провести якісь ритуали. І один експерт сказав: ви можете переїхати куди завгодно, але це буде з вами. Знаю, що цю жінку тягнуло у чорне відьмацтво, і вона не могла визначитися. 

Естрасенсорні здібності віщунів не можуть бути поставлені на потік.

У повсякденному житті часто стаєте свідками містичних подій?

Я вже навіть за цим не слідкую, такі моменти трапляються регулярно. 

Я вам розкажу історію, яку знає тільки одна людина. Свого часу, коли я був у ресторані, один відомий політичний персонаж раптом почав говорити про мене в принизливій формі. Підкреслюю, що передумов до того абсолютно не було. Я не хотів загострювати ситуацію, але подумав: він заслуговує на те, щоб його поставити на місце. Через чотири тижні цей персонаж мав великі неприємності. Дуже великі. Думаю, послані мною вібрації, спрацювали.

Мені часто ставлять питання: чи дійсно існують екстрасенси, біоенергетики, маги, чаклуни? Звичайно, якщо вони так називаються, то вони існують, але наскільки потужна їх діяльність, залежить від кожного окремо. 

Люди мають розуміти, що екстрасенсорні здібності та сила віщунів не можуть бути поставлені на потік. Якщо людина, що працює з енергіями, по-справжньому ввімкне кнопку і великий космос дасть їй можливість з’єднатися, то після 2-3 людей вона буде виснажена, і більше нікого не зможе прийняти. Коли це поставлено на потік, по 10-12 людей на день, то тут є момент від лукавого. 

Ви казали, що можете енергетично допомагати людям, вирішувати їх проблеми. А що саме?

Коли я хочу допомогти людині, я роблю певні речі, і вона навіть про це не знає. Вважаю, що це не можна робити на прохання, чи за гроші. Має прийти бажання. 

Я не впевнений, що маю здібності, але за допомогою певних ритуалів, вібрацій, пробував допомогти й іноді це виходило. Якось хотів робити це регулярно, але зрозумів, що це буде шарлатанством.

Це можуть бути питання по здоров’ю?

По здоров’ю теж. Або загалом по життю, коли людина енергетично згасає і потребує допомоги. 

Можете розказати, як відбувається процес?

Деталі не можу розказати, але процес дуже простий: я використовую світлину, портрет, або просто візуалізую образ і виконую певні маніпуляції. Причому це можна робити скрізь: в машині, на природі, на прогулянці, тренуванні.

Я маю козацьке коріння, у моєї бабусі дівоче прізвище Золотопуп. Коли я потрапив у Суботів, мене цікавило, як це робили козаки-характерники. Екскурсовод Віктор Гугля розповідав, що вони чаклували на ходу, поки йшли у дальній похід. Це така собі ходяча медитація, коли ти на коні й можеш існувати в іншому просторі. 

Коли люди звертаються до екстрасенсів, вони досить вразливі.

Як відрізнити справжнього екстрасенса від шарлатана?

Я робив свій експеримент: «Экстрасенсов нет». Намагався знайти людей, наділених екстрасенсорними здібностями, які, можливо, не використовують це масово. Я присвятив багато часу, щоб знайти людей, яким дійсно відкриті потоки. Але результати мого дослідження були для мене невтішні, оскільки 35-40% правильних відповідей із 15 питань — це низькі показники. 

Зазвичай люди звертаються до екстрасенсів, коли життєва ситуація в них не найкраща. Вони в цей момент вони досить вразливі, і хочуть почути те, що їх виправдає. Це особливість менталітету. 

Буває таке, коли чоловік чи жінка, скажімо, «вступили в гречку» (зрадили чоловіка/дружину). І як пояснити цей вчинок своїм рідним, близьким? Тут приходять на допомогу наші народні пояснення: «наврочили», «поробили», «підлили». Родині теж зручніше так сприйняти ситуацію, що існує хтось, на кого можна перекласти провину. 

Іноді людям все одно, хто перед ними сидить. Їм головне виправдати свої помилки. Я особисто проводив експеримент і садив абсолютно сторонню людину, розписував її регалії та екстрасенсорні здібності. Люди, які приходили до неї на прийом, казали: «дуже сильний фахівець, ми прийдемо ще». 

І хоч ти 300 разів їм скажи, що це шарлатан, актор, якого запросили в якесь шоу, а потім організатори заробляють на ньому гроші, вони скажуть: ну мені ж допомогло, значить буду ходити. 

Ви вважаєте це правильно з етичної точки зору?

Я виступаю проти цього, але коли я став дорослішим, зрозумів, що сам є продакт-плейсментом, і роблю рекламу таким людям. Навіть якщо ця людина просто з’являлася в програмі з моєю участю.

Я до цього і веду: у вас є докори сумління з цього приводу?

У будь-якому випадку у своїх експериментах я брав участь чесно. Мені самому було цікаво, чи може людина більше, ніж ми думаємо. 

Мене, до речі, запрошували бути ведучим «Битви екстрасенсів». Я відмовився, бо відчув, що мені це не потрібно. Я зрозумів, що люди не можуть того, що там демонструється. Хоча в першому сезоні деякі речі мене вразили.

Парадоксальні речі в політиці можуть відбуватися під впливом космосу.

Розкажіть про проєкт, над яким працюєте зараз? Судячи з назви «Аномалія 50.44..»,  без містики не обійшлося? 

Крім містики та магії, я з дитинства цікавився політикою, був дуже заполітизованою дитиною, знав усіх лідерів ЦК КПРС. Коли виріс, це зацікавлення залишилося. Працював у політичних та напівполітичних шоу, як, наприклад, «Ранкові круасани».

Політика — це брудна штука. Інколи вона нагадує в’язницю, де свої правила, закони. Те, що вважається образами чи зрадами, таким не вважається в політиці. І часом ми не розуміємо, чому політики, які публічно посварилися, тепер товаришують, обнімаються, сидять за одним столом. 

В якийсь момент мені прийшла думка: а тобі не здається, що ці  парадоксальні речі в політиці, які є неприйнятними для багатьох жителів планети, можуть відбуватися під впливом космосу, потойбічних сил. Я посміявся сам із себе. А згодом вирішив, що можна об’єднати сатиру, паранормальне і політично-управлінське. 

Тобто ви тролите політиків?

Можна так сказати. Ми аналізуємо, як паранормальне впливає на їхні вчинки. Вони не винуваті, що вони так поводяться, просто є речі, які вони навіть не усвідомлюють. 

Кому з відомих політиків перепаде на горіхи? 

Ми маємо повний карт-бланш по політичних діячах. Це буде народний депутат Андрій Мотовиловець, колишній суддя Конституційного суду Олександр Тупицький. Обов’язково буде Ілля Кива. 

Звичайно, ми не можемо оминати російських пропагандистів. Випадок з Катериною Стриженовою ми будемо розглядати під дією закону карми (російська ведуча Катерина Стриженова впала та травмувалася в ефірі пропагандистської програми на російському телеканалі — Прим.ред.). Енергетичне лайно, яке ллється з Росії на Україну, буде в нашому фокусі. 

Президент Зеленський також обов’язково буде. Якщо він скористається нашими порадами, то найближчі 3-4 місяці в політиці йому буде значно легше.

Цифри 50.44 прийшли уві сні.

Тобто ви ще й поради роздаєте?

Обов’язково! Ми намагаємось людям допомагати, і було б неправильно з точки зору журналістики просто висвітлити якісь процеси, не розібравшись у них. 

У нас в програмі є експерти, пов’язані з чаклунством. Це відьма Оксана Забавчук, біоенергетик та екстрасенс Ольга Лазаренко. Я їх прошу, щоб їх коментарі були серйозними, щоб вони казали те, що відчувають, відкидаючи особистісне.

Що означають цифри в назві «50.44..»?

Це буде звучати кумедно, але багато чого мені приходить через сон. Ці цифри також прийшли уві сні. Довго думав, що вони можуть значити. Носився із цим. Потім забив у Google «Кабінет Міністрів» і побачив цифри: 50.44. Із них починалися координати його розташування. У багатьох споруд урядового кварталу координати починаються саме з цих цифр. 

Поділіться закулісними секретами, як створюється програма?

Це творчий організм, який зараз знаходиться в живому стані. У нас поки що немає чіткої структури, і для мене як для автора ідеї це дуже круто. Ми в пошуку, відкриті до ідей, у нас постійні доповнення, і кожен з команди може стати автором.

Лесь Курбас казав, що не любить слово «професійний», бо тоді втрачається творчість. Я мрію, щоб щоразу виникали моменти, потрапляння яких у програму ми навіть не могли б передбачити.

Зараз ми стежимо за політичним життям, за вчинками політиків та управлінців і розглядаємо їх під кутом чогось паранормального та містичного.

Давайте начистоту: ви ж насправді не вірите в містику?

Події, які люди називають містичними, мають місце бути. Але я таки більше вірю в ту енергію, яку люди здатні надсилати одне одному. Навіть слабенька, на перший погляд, людина може наслати на іншу людину багато вібрацій. Особливо зараз. Люди виходять на вулицю в цьому негативному енергетичному потоці, коли скрізь безробіття, проблеми і страх від пандемії. Достатньо подивитися одне на одного, і відчувається напруження в просторі. 

Я розмірковував про те, чому відбувається виверження вулканів. Вчені кажуть, що це пов’язано з процесами в надрах землі і таке інше. Мені здається, що ці процеси також пов’язані з рівнем негативу, генератором якого невільно стають люди. Коли планета відчуває це, то починає вивільняти енергію таким способом. 

Поговорімо про ваші способи вивільняти негативну енергію.

Я дуже люблю воду і гігантські хвилі. Коли я їх бачу, мене звідти не витягнеш. Інколи це обертається травмами. Вперше мене поламало в Ріо-де-Жанейро. Кинувся у гігантські хвилі, мене почало кидати, зірвало каблучку, яка взагалі не знімалася. Але це все одно не відбило моєї любові до хвиль.

Ще в певних моментах мені допомагає ліс. Я чередую біг і ходіння. Взимку кожен ранок починав із цього.

Які книги читаєте?

Ті, що зараз стоять на полиці: збірка афоризмів, «Советы старца», щось із дитячої психології та книга Алекса Фергюсона «Футбольний менеджмент у стилі ‘Манчестер Юнайтед’». 

До речі, ви ж колись мріяли бути футбольним коментатором.

Так, було таке. Я нещодавно прокоментував стрім одного футбольного турніру і кайфонув. Зрозумів, що якщо в тебе була така мрія, не обов’язково ставати видатним коментатором, ти можеш отримувати кайф від невеличкого досвіду. Мій педагог Григорій Кононенко говорив мені: «Валєра, якщо ти не станеш актором, тебе не візьмуть в театр, не парся. Ти завжди можеш зібрати дітей, чи друзів, і зіграти у своїй квартирі виставу». Це теж реалізація, і якщо їм буде цікаво, вони попросять ще.  

Ви родом з Луганська. Багато зв’язків залишилося на непідконтрольній Україні території?

Зв’язки з людьми, які обрали сепаратистську позицію, я перервав. У мене вже немає до них стану ворожості, але також нема бажання підтримувати контакти. 

Тих людей, які дотримуються проукраїнських позицій, залишаючись на ворожих територіях, обіймаю, поважаю та енергетично підтримую. І мені неприємно чути, що на тій території залишилися лише сепаратисти. Там залишилися люди, які реально плачуть за Україною, і не лише за економічною складовою.  

Мені приємно, що нормальні люди в Києві уже перестали звертати увагу на луганські номери машин, говорити щось в стилі «понаїхали». Я знаю купу родин-переселенців, які, незважаючи на фінансові втрати, усі складнощі, змогли відновитися, продовжують працювати і досягати успіху. Це заслуговує поваги. 

Давайте наостанок повернемось до вашої нової програми і завершимо інтерв’ю закликом до людей, чому їм варто дивитися «Аномалію 50.44..».

Ми маємо багато класних ідей, у нас кумедні паранормальні заготовочки для стовпів українського політичного і управлінського естеблішменту. Якщо ви хочете отримати шматочок вільної журналістики, незаангажованого сатиричного погляду на відомих, а іноді й невідомих діячів української політики, вмикайте нашу програму на телеканалі «АпострофTV». 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео