22 Сен 2021, 13:51

В Україні запускається перший масштабний капшерінг

Щорічно в світі використовується майже 500 мільярдів пластикових одноразових стаканчиків. Це в 60 разів більше населення планети. Паперові не вирішують проблему: по-перше, вони теж покриті пластиковою оболонкою, по-друге, робляться з дерева, а це значить, що вирубується ліс.

Щорічно в Україні проводиться понад 500 масштабних фестивалів та заходів і тисячі корпоративів. Після них утворюються тонни сміття із пластику й несортованих відходів.

Асоціація лідерів сталого розвитку запускає перший в Україні інтегрований проект Cup Sharing & Sorting Waste.

Опануйте вау-маркетинг та прокачайте креативну стратегію вашого бренда на MRKTNG марафоні від MMR та Ekonomika+.

25 червня понад 30 спікерів з Ощадбанку, Укрзалізниці, Kernel, Intertop, CHER’17, Vandog Agency та інших компаній поділяться найкращими маркетинг-практиками та креативними кейсами, які вражають весь світ.

Забронювати участь

На всі заходи національного, регіонального, міського чи корпоративного масштабу асоціація може надати багаторазові стакани з бамбукового волокна і пластика, що підходять для вторинної переробки і не виділяють шкідливі речовини в будь-якому температурному режимі. На них можна нанести логотип івенту і залишити як сувенір учасникам. Або такі стакани видають під залог від 50 до 100 грн за великий або 30 — 60 за маленький, залежно від формату заходу. Окремо оплачується нанесення корпоративного логотипу.

На заході учасники за заставну суму беруть нову чашку. Якщо після користування її захочуть поміняти на чисту, то це можна зробити безкоштовно в пункті обміну, що будуть розташовані на івенті.

За оцінками західних експертів, які реалізують подібні проекти вже досить давно, всього 7-8% учасників заходу повертають посуд. Решта залишають його як сувенір. Деякі починають колекціонувати чашки з логотипами улюблених компаній або заходів. Ми розраховуємо на партнерство влади, бізнесу і суспільства в цьому проекті. Для того, щоб все працювало як годинник, ми залучаємо волонтерів по всій Україні. Розробили креативний мерч, який дістається учасникам в подарунок. Унікальні сміттєві баки, які матимуть незвичайну форму і малюнок з елементами лого івенту, будуть спонукати до правильного сортування відходів. А ми в подальшому будемо роздільно утилізувати все сміття або віддавати в переробку, що стане додатковим інформаційним приводом для організаторів івенту. Тобто осаду після свята у вигляді переповнених сміттєвих баків з різного роду відходами та розкиданого пластика більше не буде. Замість цього буде фірмова чашка і сортовані і перероблені відходи. Першій компанії з кожної галузі, що підтримає проект, ми подаруємо наш мерч і проведемо тренінг із сортування сміття для співробітників
Олена Зубарєва
глава Асоціації лідерів сталого розвитку, засновник агентства формування смислів і креативних ідей «Zubarewa: communication and sustainability

Автором проекту стала Асоціація лідерів сталого розвитку, яка об’єднує бізнес, владу, суспільство і медіа для реалізації соціально-значущих проектів.

Довідка:

Пластикові стаканчики розкладаються близько 500 років. Згідно з дослідженням Массачусетського технологічного інституту, кожен пластиковий стаканчик складається приблизно з 3,2 г бензину. До 2050 року на пластик може припадати 20% світового споживання нафти.

Тільки 1% пластикових стаканчиків потрапляє в переробку.

У всьому світі багато країн вирішили зайнятися одноразовим пластиком і забороняють їх:

  • Франція з 1 січня 2021 року заборонила виробництво та продаж столових приборів, тарілок і пластикових стаканчиків.
  • Великобританія з жовтня 2020 року заборонила одноразові пластмаси, включаючи соломинки, ватяні палички і мішалки.
  • Парламент ЄС проголосував за повну заборону на використання цілого ряду одноразових пластиків по всьому Євросоюзу.
  • У звіті ООН з навколишнього середовища і WRI показано, що з 192 опитаних країн 127 (або 66%) впровадили якусь політику з регулювання пластикових пакетів.
  • Міста приєднуються до боротьби, забороняючи одноразове використання пластика, наприклад Лос-Анджелес, який заборонив використання пластикових соломинок.
  • У Кенії використання, виготовлення або продаж поліетиленового пакета караються тюремним ув’язненням на чотири роки або штрафом у розмірі 38 000 доларів США.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео