10 Май 2007, 07:11

В Греції пройшов страйк журналістів

В Греції пройшов страйк журналістів

24-годинний страйк журналістів пройшов 8 травня в Греції. На державних і приватних радіо- і телестанціях протягом доби не виходили випуски новин. Всі інші програми транслювалися без змін. Припинило передавати новини Афінське інформаційне агентство. Газети не оновлювали з ночі свої новинні сторінки в Інтернеті. У акції протесту прийняли участь журналісти всіх засобів масової інформації Греції, включаючи пресс-офіси організацій державного сектора країни.

Основною вимогою страйкуючих було повернення грошей страховим пенсійним фондам, які купили по завищених цінах державні облігації, втративши на цих операціях мільйони євро. Як оголосила Спілка журналістів афінських щоденних газет, журналісти вимагають "повного розслідування цієї безпрецедентної справи, негайного повернення грошей, які пішли на придбання облігацій, із збільшенням сум за рахунок законних відсотків, а також гарантування автономії діяльності пенсійних фондів при обираній адміністрації і під суспільним контролем".

У останні місяці в Греції розгортається скандал з пенсійними фондами, принаймні один з яких, як передбачається, переплатив при покупці державних облігацій 4,8 млн євро (6,4 млн долл). Із-за скандалу у відставку подав міністр зайнятості і соціальної взаємодопомоги Саввас Тситурідіс, звинувачений опозицією в браку контролю за фондами, що зберігають пенсійні заощадження.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео