28 Янв 2008, 08:13

Українці їдуть на Всесвітній конгрес до Парижу

Українці їдуть на Всесвітній конгрес до Парижу

Делегація України візьме участь у роботі Всесвітнього конгресу цифрового мобільного телебачення, який відбудеться у Парижі з 29 січня по 1 лютого. Серед членів делегації — генеральний директор НВП «Квант-Ефір» Іван Омелянюк, який уже вдруге гостюватиме на подібному зібранні. На 30 січня запланований його виступ, в якому, як зазначив сам Іван Омелянюк в інтерв’ю, він говоритиме про досягнення України у цьому сегменті цифрового телебачення.

 

«Я задоволений, як в Україні впроваджується мобільне телебачення (DVB-H). Дуже добре, що Національна рада з питань телебачення та радіомовлення виділила окрему частоту для цього. Прикро лише, що все це могло статись десь на рік раніше. Однак через затримку з розрахунком частот процес затримався», — сказав пан Омелянюк. За його словами, «Квант-Ефір» разом з «Українською цифровою телемережею» в рамках експерименту з цифрового телебачення в стандарті DVB-T досліджували й мобільне телебачення.

 

Як підсумок, напрацьована значна база можливостей DVB-H для України. Одним із головних здобутків під час експерименту фахівець вважає досягнення чіткого прийому сигналу на мобільному телефоні під час руху у транспорті.

 

Нагадаємо, переможцем конкурсу Національної ради з питань телебачення та радіомовлення на право трансляції цифрового сигналу стандарту DVB-H у Києві на 49 ТВК стала ТРК «Етер». Наразі ТРК перебуває у статусі провайдера програмної послуги на експериментальній цифровій багатоканальній телемережі.

 

Представник ТРК «Етер»  Віктор Гайворонський після оголошення результату конкурсу заявив, що перед компанії доведеться вирішувати складне завдання: розбудувати мережу мобільного телебачення у великому місті, адже для цього доведеться встановити велику кількість мікропередавачів. Починати ж, на його думку, потрібно з терміналів, оскільки в різних компаніях існують різні методи модуляції, перетворювачі, контури, тощо. Термінали мають відповідати тому типу модуляції, який передаватиметься.

 

Також Віктор Гайворонський наголосив на існуванні проблеми контенту для мобільного телебачення: «Есть сложность: те программы, что сейчас присутствуют в эфире, – не годятся для трансляции в DVB-H. Каналам сложно, но они должны переделать программы. Не все соглашаются, видя те затраты, которые они понесут. Пока мы планируем транслировать ТРК «Київ» как местный канал, а также подписали договор о намерениях с «Грависом».

 

Як очікується, ТРК «Етер» на початковому етапі розгортання мережі забезпечить близько тисячі людей приймальними пристроями. Комерційний старт планується на початок наступного року. Своєю чергою генеральний директор НВП «Квант-ефір» Іван Омелянюк, дивлячись у перспективу, сподівається, що Україна матиме повноцінну загальнонаціональну мережу мобільного цифрового телебачення до 2011 року, що зробить державу перед футбольним Євро-2012 ще більш туристично привабливою.

«Я вважаю, до 2011 року в Україні буде мобільне телебачення по всій державі. У мене є всі підстави стверджувати, що Україна може випередити у цьому аспекті чимало країн Європи, де про мобільне телебачення лише мріють», — сказав Іван Омелянюк.

DVB-H (Digital Video Broadcast Handheld) – портативне цифрове телебачення. Так визначила у грудні 2004 року Європейська Асоціація з телекомунікаційних стандартів і визнала DVB-H основним стандартом для мобільних телевізійних сервісів Європи.

DVB-H – один із кількох стандартів мобільного телебачення. Має суттєві переваги у можливостях мультиадресації і за якістю зображення перед аналогічними мережами мобільного зв’язку GPRS.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео