17 Авг 2021, 12:12

У рамках еко-проєкту містяни можуть безкоштовно наповнити свою багаторазову пляшку чистою водою

«Наповни пляшку тут / Refill» — це проєкт, який об’єднує еко-відповідальні заклади України та стимулює використання багаторазових пляшок серед населення. 

У рамках проєкту заклади-учасники безкоштовно наповнять багаторазову пляшку кожному, хто до них завітає.

Проект реалізує компанія Ecola — технологічний стартап, який допомагає людям та організаціям сортувати сміття та здавати його на переробку просто і зручно.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

З листопада 2020 року більш ніж 10 тисяч сімей та організацій здали компанії на переробку або утилізацію понад 11 тисяч кубометрів сировини. А це, між іншим, у висоту — як 26 веж Empire State Building у Нью-Йорку!

Метою проекту «Наповни пляшку тут» є зменшення використання одноразових пластикових PET-пляшок, які в більшості випадків потрапляють на полігон і розкладаються більше, ніж 200 років.

Збереження природи — це не тільки сортування, а ще й зміна звичок та поведінки з метою зменшення обсягу генерації сміття загалом. Зменшення предметів одноразового використання — один із перших кроків свідомого споживання.

Як це працює?

Крок 1 Містяни, проходячи повз заклад партнера проекту, побачать ось таку наліпку чи воблер. Це означає, що можна сміливо зайти і попросити працівників закладу наповнити вашу багаторазову пляшку. 

Дізнатися про те, які заклади беруть участь у проекті, можна на сайті Ecola, скориставшись мапою партнерів. Тут можна подивитися, куди зайти у Печерському районі, які заклади наповнять пляшку біля метро Мінська або на Золотих Воротах.

Крок 2 Отже, ви у закладі. Підійдіть до офіціанта, на бар чи на касу і дайте свою багаторазову пляшку для наповнення фільтрованою водою. Після цього відскануйте QR-код, який вам нададуть працівники закладу. Це допоможе нам підрахувати, скільки багаторазових пляшечок наповнено, і скільки PET-пляшок не потрапило у смітник. 

Наша мета – зробити відповідальне споживання та поводження зі сміттям частиною нормальної поведінки людини. Саме тому ми намагаємося створювати нові проекти, які дозволяють все більшій та більшій кількості  людей зробити перший крок в напрямку нової еко-поведінки.
Назар Мозговий
засновник Ecola

Один з перших партнерів «Наповни пляшку тут» — мережа ресторанів «Евразия», і ось що зазначає керуюча партнерка Тихоненко Оксана про важливість проекту:

«Майбутнє екології значною мірою залежить від кожного з нас, і чим швидше ми почнемо робити «маленькі кроки» допомагаючи природі, тим більше шансів зберегти наше довкілля.

Майбутнє екології значною мірою залежить від кожного з нас, і чим швидше ми почнемо робити «маленькі кроки» допомагаючи природі, тим більше шансів зберегти наше довкілля. Таким кроком є участь в проекті «Наповни пляшку тут», адже кожну хвилину в світі продається близько 1 млн пластикових пляшок. Ця цифра може стати меншою, якщо люди почнуть використовувати багаторазову пляшку, а ми з задоволенням наповнимо її кожному в ресторанах нашої мережі.
Тихоненко Оксана
керуюча партнерка мережі ресторанів «Евразия»

Ще один партнер проекту – кафе-платформа добрих справ Альтруіст, де власниця закладу Анна Андрієнко впевнена, що майбутнє за такими рішеннями: 

Налити воду в будь-якому закладі в свою пляшку безкоштовно — це абсолютно нормально. Давати воду в кафе безкоштовно теж нормально. Навіщо плодити одноразовий пластик і купувати кілька маленьких пляшок води щодня, якщо цього можна не робити? Круто, що Ecola звернула увагу на цю проблему і розповідає про заклади, де можна зробити Refill. Вірю, що таких закладів з часом стане більше. Люди не повинні соромитися, фільтр-вода є на будь-якому барі, в будь-якому кафе. Майбутнє точно за такими рішеннями, замість використання одноразового пластику.
Анна Андрієнко
власниця Альтруіст

Стати партнером проекту «Наповни пляшку тут» та доєднатися до еко-свідомих закладів дуже просто – необхідно заповнити анкету або залишити заявку на сторінці проекту.

Нагадаємо, що з листопада 2020 року кияни можуть здати на переробку вторсировину не виходячи з дому. Компанія Ecola забирає вторсировину безпосередньо від дверей квартири, будинку чи офісу. Здати сировину можна безкоштовно протягом вихідних. В будні вивіз сировини коштує 129 грн за одне замовлення. А ті, хто готовий накопичувати вторсировину чи генерує її від 30 кг, можуть не просто здати сміття, а продати його та отримати за це винагороду. Для оформлення замовлення на вивіз вторсировини потрібно зареєструватися в телеграм-боті @EcolaAssistBot, вартість вторсировини на продаж можна переглянути на офіційному сайті компанії.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео