У Києві запустили бронзове серце в рамках туристичного проєкту “Шукай”
20 Май 2021, 15:26

У Києві запустили бронзове серце в рамках туристичного проєкту “Шукай”

На фасаді будинку (вулиця Богдана Хмельницького, 42), де жив видатний кардіохірург Микола Амосов, встановили 29-ту мініскульптурку туристичного проєкту “Шукай”.

Це інтерактивне бронзове серце: якщо натиснути на кнопку поряд, то воно пульсує 70 разів на хвилину, як при спокійному серцебитті людини.

Над скульптуркою працювали 5 місяців. Довелося двічі переробляти вже готову мініатюру.  Спершу серцебиття мало лунати з вмонтованого динаміка, але шум вулиці Богдана Хмельницького, вимощеної бруківкою, заглушав усі звуки. Тоді встановили вібромоторчик, довго підбирали силу вібрації, щоб було відчутно, що серце пульсує.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Легенда скульптурки: Натисни на мене – і відчуєш серцебиття.

Чимало часу зайняв збір дозволів і підготовка до встановлення, адже скульптурка повинна бути постійно підключена до електрики.

Щоб серце було анатомічно правильне, скульптора Юрія Білявського консультував кардіохірург Василь Лазоришинець, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова.

Меценати скульптурки-серця, з Інституту вертебрології та реабілітації, вже вдруге долучилися до проекту “Шукай”. Раніше вони подарували Києву мініатюру Гелікоптер Сікорського.

Уперше в проєкті “Шукай” є повноцінний дублікат скульптурки – на фасаді Національного інституту серцево-судинної хірургії, заснованого Миколою Амосовим (вулиця Амосова, 6).

Загалом за три роки проєкту у столиці встановили вже 29 скульптурок “Шукай”, присвячених символам столиці і видатним киянам – золота туфелька Сержа Лифаря, годинник П’єра Брульона, гелікоптер Сікорського за ранніми кресленнями. Біля кожної мініатюри є табличка з QR-кодом, за допомогою якого можна дізнатися її історію. Створені інтерактивні карти та екскурсійні маршрути, аби люди легко їх знаходили. 

Цього року в планах ще мінімум 5-ть нових скульптурок.

Расскажите друзьям про новость