27 Дек 2023, 16:27

Турецкую ведущую новостей уволили за стаканчик Starbucks в эфире

Відзначену нагородами ведучу телевізійних новин у Туреччині звільнили за те, що вона з’явилася перед камерою зі стаканчиком Starbucks на робочому столі.

Телеканал TGRT Haber розірвав контракт із телеведучою Мельтем Ґюнай та режисером її програми відразу після недільного ефіру. Медіакомпанія засудила їх, адже прихильники Палестини в Туреччині вважають Starbucks проізраїльським. 

Користувачі соціальних мереж поширюють вірусні відео, на яких вони протестують біля закладів Starbucks і вимагають, щоб клієнти уникали цього кавового гіганта.

Раніше Starbucks повідомила про вандалізм із боку протестувальників у Сіетлі. Вони розбили вікна кав’ярні, а на стінах і підлозі написали Free Gaza, Free Palestine і «Заходьте, якщо підтримуєте геноцид».

Минулого тижня генеральний директор Starbucks Лаксман Нарасімхан звинуватив «спотворення в соціальних мережах того, що ми відстоюємо» в листі, який, як видається, стосувався нещодавніх суперечок щодо позиції кав’ярні стосовно Ізраїлю та ХАМАСу.

Він прямо не згадував про війну між Ізраїлем і ХАМАС у листі, опублікованому в блозі Starbucks, але компанія опинилася в епіцентрі суперечок з моменту початку конфлікту 7 жовтня, що призвело до розмов про бойкоти, різке падіння акцій і вандалізм у деяких з понад 16 000 закладів мережі в США.

«Багато наших магазинів зазнали актів вандалізму. Ми бачимо, що на протестувальників впливає викривлене представлення в соціальних мережах того, що ми відстоюємо. Ми працюємо з місцевою владою, щоб забезпечити безпеку наших партнерів і клієнтів», — сказав Нарасімхан, який очолив компанію Starbucks в березні.

Водночас влада Туреччини підтримує Палестину у війні. Президент Реджеп Таїп Ердоган називає Ізраїль «терористичною державою», а прем’єр-міністра країни Біньяміна Нетаньягу — «різником Гази».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео