13 Мар 2008, 08:55

ТРК «Київ» повернуть ліцензію, якщо вони змінять ефір

ТРК «Київ» повернуть ліцензію, якщо вони змінять ефір

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 12 березня розглянула матеріали позапланової перевірки київської муніципальної ТРК «Київ» і прийняла за основу рішення щодо винесення попередження телекомпанії.
 
Серед виявлених порушень зафіксовано зокрема і втрату ліцензійних документів (зокрема ліцензії на кабельне мовлення та дод. 2 до основної – ефірної –  ліцензії компанії), порушення програмної концепції в частині мови (має бути «не менше 75%», а фактично у межах 65%), власного виробництва (має бути 14 год.40хв, а дані моніторингу зафіксували від 4 год. 30 хв. до 11 год. 25 хв.), національного продукту – має бути 20 год., а максимальний показник за дні моніторингу 15 год. 50 хв.  (мінімальний 11 год. 23 хв.). Також у програмній сітці ТРК «Київ» бракує культурно-мистецьких програм (замість 3 годин – максимальний зафіксований показник 1 год. 51 хв.), а дитячі програми взагалі відсутні (за ліцензією їх мало би бути 2 год.30 хв.). Також моніторинг зафіксував порушення Закону України «Про рекламу».
 
Відповідаючи на запитання щодо того, чому рішення про попередження було прийнято з формулюванням «за основу», а не «в цілому», Віталій Шевченко, голова Нацради України, пояснив, що зараз Нацрада розробляє рекомендації щодо мовлення для всіх загальнонаціональних компаній та «прирівняних до них мовників». До ухвалення «комплексного підходу» усі рішення щодо перевірок великих телекомпаній прийнято із формулюванням «до відома».
 
Також Нацрада видала телекомпанії «Київ» дублікати втрачених документів і розглянула прохання ТРК щодо поновлення супутникової ліцензії. Нагадаємо, що 27 лютого Нацрада констатувала втрату чинності ліцензії №1818 на супутникове мовлення ТРК «Київ» і ухвалила рішення звернутися до оператора телекомунікацій ДП «Укркосмос» про відключення протягом тижня супутникового сигналу.
 
Президент ТРК «Київ» Микита Бєльський аргументував перед Нацрадою необхідність поновлення супутникової ліцензії тим, що супутник AMOS 2 використовується компанією як засіб транспортування сигналу для подальшого розповсюдження його в кабелі: «Якщо ми зараз зупинимо цю відлагоджену систему, то потім, аби налагодити її знову, буде втрачено не менше як півроку».
 
Члени Нацради прихильно поставилися до прохання компанії, проте рішення про поновлення супутникової ліцензії також ухвалили із формулюванням «за основу».
 
«Ваші питання перебувають у стадії розгляду,- нагадав представникам компанії Віталій Шевченко. – Адже поки що немає того, на що ми від вас сподіваємося – поліпшення ефіру. Від цього залежить вирішення усіх інших ваших питань».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео