31 Янв 2008, 08:42

Тернистий шлях цифрового телебачення

Тернистий шлях цифрового телебачення

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила спеціальну комісію для вивчення ситуації довкола відключень абонентів "Воля-кабель", пов’язаних з переходом на цифрове мовлення.

Як заявив на брифінгу у середу відповідальний секретар Національної ради Владислав Лясовський, з початку року до Нацради надійшло кілька десятків скарг громадян на відключення їх від послуг "Волі-кабель".
 
"Ми не можемо зробити зараз які-небудь висновки – чи права компания "Воля-кабель" чи ні", — зауважив Владислав Лясовський.

За його словами, спецкомісія Нацради ще до кінця цього тижня проведе перше засідання, в якому братимуть участь представники компанії "Воля-кабель" та інших провайдерів. Свої перші висновки Нацрада надасть наступної середи.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

Тим часом, компанія "Воля" продовжує активно відстоювати свою позицію щодо необхідності переходу на цифрове мовлення. В інтерв’ю начальник відділу PR компанії Наталія Баш заявила, що "Воля" намагається максимально враховувати інтереси абонентів при переключенні їх з аналогового на цифровий сигнал.

"Мы учитываем мнения и пожелания наших абонентов, которые желают получить и лучшее качество картинки, и  возможность выбирать из множества пакетов, и видеть расписание передач прямо на экране. Тот факт, что мы в день подключаем до 3 тысяч абонентов и более, говорит о том, что наше предложение является и доступным и привлекательным", — каже Наталія Баш.

Умови підключення до цифрового телебачення прийнятні для всіх верств населення, впевнені у "Волі": вартість мінімального (30 каналів) пакету – 18 гривень на місяць, в той час , як подібний аналоговий пакет вартує майже 27 гривень. Цифровий тюнер для прийняття сигналу купувати необов’язково, а місячна його оренда обійдеться абонентам у 9.90 гривень.

За словами Наталії Баш, повністю перейти на цифрове телебачення компанія "Воля" планує до грудня нинішнього року. "Неоцифровані" досі абоненти компанії матимуть можливість передплатити кілька пакетів: "Цифровая "Україна" — 18 грн., базовый пакет "Украина и світ" — 33 грн.,  расширенный пакет "Всесвіт" — 59 грн.  Кроме того, есть различные тематические пакеты, стоимость которых варьируется от 10 до 20 гривен. Что важно, цифровая технология позволяет  не только выбирать из нескольких пакетов,  но и формировать свой план подписки – т.е. совокупности пакетов. Таких вариантов – великое множество".
 
Натомість громадяни висловлюють невдоволення обов’язковістю переходу на «цифру», мотивуючи це тим, що картинка їх і так влаштовує, а кількісне різноманіття каналів за нинішньої інформаційної насиченості суспільства їх не приваблює.
 
У Києві, за різними оцінками, послугами кабельної мережі «Волі»  користуються близько 500 тисяч абонентів (80 відсотків ринку). «Волю» неодноразово намагались звинуватити у порушенні антимонопольного законодавства. За словами Наталії Баш, цього разу підстав для подібних звинувачень немає, адже йдеться про впровадження нових технологій. ««Воля» всегда работала и работает  в правовом поле. Мы никогда не нарушали законодательства и поэтому причин для исков – нет. Выбор той или иной технологии при предоставлении  услуг – является конституционным правом любой  компании, которое закреплено Конституцией Украины», — каже пані Баш.
 
ЗАТ «Воля-Кабель» — найбільший кабельний оператор України. Наразі, за даними «Волі-кабель» послугою компанії з доступу до цифрового телебачення Воля Преміум ТБ користуються близько 160 тисяч абонентів, можливість виходити в Інтернет через мережі «Волі» мають понад 165 тисяч передплатників.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео