17 Мар 2008, 10:32

Суд відмовив театру в позові проти газети

Суд відмовив театру в позові проти газети

"В позові відмовити повністю" — таке рішення 7 березня виголосила суддя Новозаводського районного в місті Чернігові суду Ірина Косач по справі щодо позову Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка до "Черниговской семейной газеты". Схоже, що сторони погодилися з таким рішенням (або прийняли його так, як є), — повідомляє прес-служба Чернігівської Медіа Групи.

 

Судова тяганина між театром та газетою почалася ще минулого року, коли "Черниговская семейная газета" 19 липня 2007 року оприлюднила на своїх сторінках матеріал "Свадьбы вместо спектаклей", в якому журналістка висвітлила проблеми, які, на її погляд, заважають театру бути храмом мистецтва. У той же час керівництво театру дійшло висновку, що стаття зачіпає честь, гідність і ділову репутацію театру та намагалося довести свою правоту в суді і стягнути компенсацію у розмірі 19 998 грн. Як зазначив у ході розгляду справи Ігор Любенко, юрист "Семейной газеты", оприлюднена інформація була припущенням і власною думкою автора статті; суб'єктивною оцінкою автором дійсних фактів і подій, порушувала проблему, яка була актуальною і торкалася інтересів багатьох мешканців  Чернігова та особливо — любителів театрального мистецтва.

Ситуація зі свободою слова в чернігівському регіоні була і залишається проблемною. Засоби масової інформації, які намагаються "покусувати" владу і піднімати проблемні питання, можна перелічити на пальцях однієї руки. Саме тому для розвитку незалежної преси в Чернігові вкрай важливе таке рішення суду. Бо сперечатися з питань, подібних театральному, потрібно, власне, в ЗМІ, а не в суді. Тільки публічне обговорення проблем зробить владу насправді відкритою для людей.

Отже прецеденту по "втихомиренню" журналістів в Чернігові не створено, а це означає, що медіа продовжують наполегливо працювати і доводити, що вони не дарма проїдають свій хліб.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео