#Stop_sexтинг переміг у конкурсі «Партнерство заради сталого розвитку-2020»
01 Дек 2020, 12:48

#Stop_sexтинг переміг у конкурсі «Партнерство заради сталого розвитку-2020»

Перший в Україні проєкт про захист дітей від сексуального насильства в Інтернеті #Stop_sexтинг став єдиним переможцем у категорії «Мир» у конкурсі «Партнерство заради сталого розвитку — 2020». Переможця та фіналістів у категорії «Мир» оголосив музикант, лідер гурту «Друга Ріка» Валерій Харчишин. 

Кампанія «Partnership for Sustainability Award» започаткована Мережею Глобального договору ООН в Україні й має на меті просувати Цілі сталого розвитку та сприяти партнерству між бізнесом, бізнес-асоціаціями, урядами, громадянським суспільством й академічними установами. На конкурс 2020 року було подано безпрецедентну кількість заявок: крім України, участь у конкурсі взяли компанії з Білорусі, Македонії, Польщі та Туреччини. Журі, що оцінювало проєкти, було також міжнародним.

Проєкт #Stop_sexтинг було створено 2018 року з метою захисту українських дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Команда проєкту робить усе, щоб підлітки і їхні батьки усвідомлювали всі ризики спілкування в онлайн-середовищі, а також знали, як можна захиститися від кіберзлочинців. #Stop_sexтинг об’єднав громадські організіції, бізнес і державний сектор в Україні та світі для захисту дітей від насильства і експлуатації в Інтернеті.

“Для нас велика честь та радість — стати переможцями конкурсу. Насправді проєкт починався з того, що я побачила відео Європолу про сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті і не могла займатися нічим іншим, крім як думати про те, як поширити цю інформацію серед дітей, батьків та вчителів в Україні. Саме із цієї небайдужості народився проєкт, який наразі має потужну експертизу на рівні світу і команду провідних експертів. Ми дуже вдячні кожному з наших партнерів за цю нагороду”, — відмічає Анастасія Дьякова, радник з питань захищеності людини в Інтернеті при Віце-Прем’єр-міністрі — Міністрі цифрової трансформації України та засновниця освітнього проєкту #Stop_sexтинг.

#Stop_sexтинг працює над розробкою та поширенням освітніх уроків, семінарів, ігор та вправ, відеороликів, анімацій та інших освітніх ресурсів. 

За цей час було проведено понад 5000 уроків для 100 000 дітей у школах по всій країні, близько 45 000 батьків та спеціалістів пройшли семінари та вебінари. 

Крім цього, #Stop_sexтинг розробляє освітній контент для дітей у соціальній мережі ТікТок, що дав знання про безпечне користування Інтернетом більш ніж 1 млн користувачів. Восени проєкт також розпочав співпрацю з молодіжним телесеріалом «Перші ластівки: Zалежні» від Нового каналу.

Інформаційно-освітня кампанія з захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті #Stop_sexтинг за підтримки компанії Київстар, Уповноваженого Президента України з прав дитини випустили адаптовану українською мовою серію відеороликів CEOP для батьків про секстинг: відео пояснюють, чому діти та підлітки це роблять та як реагувати батькам?

У 2020 році в Україні почала працювати урядова консультаційна лінія 1545 (далі обрати 3) для підтримки батьків та дітей щодо питань безпеки в Інтернеті. 

Лінія створена Урядовим контактним центром в партнерстві з освітнім проєктом #Stop_sexтинг та за підтримки  World Childhood Foundation, телеком-оператора «Датагруп» спільно з Міністерством соціальної політики України, Міністерством внутрішніх справ України, Уповноваженим президента України з прав дитини.

У рамках проєкту #Stop_sexтинг цього року почав роботу інтернет-портал повідомлень про матеріали, що зображують сексуальне насильство над дітьми.

#Stop_sexтинг розробляє навчальні матеріали для вчителів, що можуть провести уроки щодо безпеки в Інтернеті. До 18 листопада було випущено урок для учнів 3-4 класу. Також на сайті є уроки для 5-8 та 9-11 класів.

Також було запущено чат-бот #Stop Sexting з метою захисту дітей від сексуального насильства в Інтернеті. Діти та підлітки зможуть отримати інструкцію, що робити й куди звертатися, якщо їх шантажують в Інтернеті та вимагають контент сексуального характеру.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео