10 Дек 2020, 12:04

Стартувала культурна ініціатива Книжковий Санта

Організатори Book Swap (вечірки з обміну книгами) Катерина Кухарчук та Вікторія Глебова запустили ініціативу Книжковий Санта. Це — безкоштовна акція, участь в якій можуть взяти всі охочі українці. Для цього потрібно тільки до 15 грудня заповнити спеціальну форму, вказати свої поштові реквізити й книжкові вподобання. Потім відправити іншому учаснику книгу та отримати свій подарунок.

«Ми дуже хотіли організувати передноворічний Book Swap — обмін книгами. Почитати вірші, поспілкуватися, отримати порцію позитиву та запастися літературою для зимового читання. Але відмовилися від цієї ідеї — не хочемо наражати людей на небезпеку. Та свято вирішили все ж організувати. Хай і в онлайн-форматі», — розповідає організаторка Катерина Кухарчук.

До акції вже долучилося понад 50 учасників. Географія — вся Україна: Чернівецька і Чернігівська області, Волноваха і Красногорівка, Суми та Луцьк. 

«Коли ми проглянули заповнені заявки, у нас мороз пішов по шкірі. Десятки незнайомих людей, різні куточки України й ми їх ніби з’єднуємо літературними ниточками. Це вражає», — додає Вікторія Глебова.

Серед книжкових вподобань у лідерах художня література, фентезі, трапляється дитяча література.

Умови долучення до акції прості: мати прочитану книгу в хорошій якості та бажання надіслати її поштою. У такий спосіб організатори хочуть дати друге життя друкованим виданням. Більшість книг, особливо художньої літератури, читачі не перечитують вдруге. Однак, видання можуть принести радість іншим людям, не завдаючи при цьому шкоди довкіллю. Відтак у виграші всі сторони та ще й планета.

Єдине обмеження: книги мають бути хорошої якості. Це може бути 2 раритетні томи Стендаля 1956 року, унікальне видання Vogue чи Playboy, сучасна новинка, придбана місяць тому в найближчій книгарні. Єдине, що вони повинні бути не порваними, якісними, красивими й мати потенціал стати окрасою чиєїсь бібліотеки. Книжковий Санта — це ще й про повагу одне до одного.

Організаторки теж заповнили форму для участі. Крім книг також підготували закладинки від дизайнера-ілюстратора Дмитра Дзюби, листівки та інші сюрпризи учасникам.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео