«Сільпо» збирає на переробку батарейки, акумулятори та павербанки
26 Июл 2021, 14:21

«Сільпо» збирає на переробку батарейки, акумулятори та павербанки

 «Сільпо» та проєкт «Батарейки, здавайтеся!» розпочали  спільний збір батарейок для подальшої переробки на заводі GreenWEEE у Румунії. Відтепер гості мережі у більш ніж 300 супермаркетах по всій країні можуть здати на переробку використані батарейки, акумулятори від мобільних телефонів і ноутбуків та павербанки. Контейнери знаходяться на пакувальних столиках або біля баків для сортування сміття.

Переробку фінансує «Сільпо» спільно з брендами батарейок — GP Batteries, Panasonic, VARTA, Energizer, VIDEX та Camelion. 

«Це найбільша колаборація брендів з усіх, які ми втілювали до цього моменту, і найбільш відповідальна. Магазини «Сільпо» мають широке  покриття та знаходяться близько до домівок людей, а тому тут є можливість збирати багато батарейок», — розповідає команда «Батарейки, здавайтеся!».   

Кожна людина може здати за 1 раз до 50 штук портативних батарейок чи акумуляторів ємністю до 7А/год наступних типів:

  • пальчикові батарейки та акумуляторів від розмірів AAA до D, а також типу «крона»;
  • батарейки-таблетки різних типів;
  • акумулятори від мобільних телефонів та ноутбуків;
  • павербанки.

Після збору в «Сільпо» батарейки потрапляють на ліцензований склад, звідки по накопиченню партії 20 тонн відправляються на переробку на завод GreenWEEE в Румунії, в рамках 3-сторонньої угоди з заводом, «Батарейки, здавайтеся!» та партнера-ліцензіата ТОВ «Екологічні інвестиції».

Батарейки упаковуються в спеціалізовану ADR тару, призначену для міжнародного перевезення небезпечних відходів, для їх доставки використовуються спеціально обладнані фури та водії, які мають дозвіл на перевезення таких вантажів. 

100% всієї маси батарейок повертається для корисного використання в виробництві нових товарів та речовин. Варто зазначити, всього 1 батарейка здатна забруднити важкими металами близько 16м2 землі, при цьому щорічно близько 3250 тонн батарейок (162.5 млн штук батарейок) імпортуються в Україну.  Лише 4% з них вдалося зібрати та переробити надійно в Європі у 2020 році.

Щойно партія батарейок відправиться до заводу GreenWEEE і пройшла переробку, буде викладено звіт. Перший звіт заплановано на жовтень 2021.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео