27 Дек 2021, 11:15

Селебріті у кадрі: 5 порад як відеопродакшену працювати з зірками

Селебріті, інопланетянин чи космічний постпродакшн — цим вже нікого не здивуєш. Та агенції продовжують прокладати шлях давно відомою тропою «ніколи такого не було, і от знову». 

Як це часто трапляється, початкові домовленості з селебріті затверджуються без готового креативу та на певний проміжок часу. Пізніше, коли ідея фіналізується остаточно, доводиться вмістити в цей проміжок і зйомку самого ролика, і розробку матеріалів для рекламних постерів та контенту для соцмереж. Та навіть крутому режисеру потрібен час та продуманий план, щоб здобути класний дубль. 

Креативне відеоагенство Lovivideo працювало з зірками різного масштабу — від Олега Винника та Вєрки Сердючки до NK та The Hardkiss. Як executive producer я маю знати всі нюанси співпраці з селебріті. Тож давайте коротко про головне: як робити класно, без надмірних зусиль і з крутим результатом.

Готуйте все заздалегідь

У роботі з селебріті немає нічого важливішого за таймінг. Швидше за все, ви будете обмежені у часі. Вам доведеться підлаштовуватися під розпорядок дня та можливості зірки. Іноді не буде навіть часу на рекол, не кажучи вже про репетицію. Через це у багатьох складається враження, що знімальний день обмежується вільним слотом запрошеної зірки. Насправді ж необхідно підготувати всі департаменти до її прибуття на майданчик — від костюмерів до освітлювачів і операторів.

Залишайте собі маневр у погодженні таймінгу — наприклад, від однієї дати до іншої. Фіксуйте окремо години на візаж, примірку, трансфер та саму зйомку. Найліпше узгоджувати в форматі від години до години. Коли ми знімали рекламу з футболістами ФК «Шахтар», все працювало саме так. Як результат, за ті 4 години, поки герої були на майданчику, ми відзняли близько 12 роликів з футбольними фінтами.

Підтримуйте атмосферу на майданчику

Підтримуйте атмосферу на майданчику та зробіть ці декілька годин суперкомфортними для селебріті. Режисеру важливо знайти коннект із зіркою ще до того, як вона потрапила в кадр. Вам потрібно занурити головного героя в історію і змусити повірити в те, що він робить. 

Підтримуйте атмосферу на майданчику та зробіть ці декілька годин суперкомфортними для селебріті.

Обговорюйте деталі перед початком сцени та слухайте фідбек, коли сцена вже відзнята. Запропонуйте актору подивитися дубль і запитайте, чи хоче він щось змінити.

Часом селебріті може підказати кілька ідей, які поліпшать кадр. І якщо їй подобається те, що вона робить, і загалом є повне занурення у процес, це безумовно вплине на результат.

Виявляйте гнучкість

Креатив — страва з багатьох інгредієнтів. З одного боку є певний образ селебріті, до якого звикли її фани, та її бачення ролі. З іншого боку є бачення клієнта, агентства, режисера та інших членів команди. Це може стосуватися будь-якого аспекту, починаючи костюмами і закінчуючи тим, як актор відіграватиме свою роль у кадрі. 

Будьте гнучкими. Адаптуйте історію під свої можливості і можливості селебріті. Де можливо, замініть героя дублером, наприклад, під час зйомки, коли не видно обличчя або весь фокус на продукті. 

Будьте френдлі

Увага до деталей, сервіс та френдлі-настрій — ваш фул-хаус. Запропонуйте актору привезти його дітей на майданчик. Зйомка перетвориться на інтертеймент для всіх. У нас був кейс, коли малим так сподобалось стежити за процесом, що вони попросили залишитись до самого кінця знімального дня. В результаті до нас була доброзичливо налаштована селебріті, завдяки чому працювалося класно та просто.

Говоріть прямо

Коли ви плануєте зйомку, у вас у голові вже з’являється картинка того, як має виглядати та чи інша сцена. Цю картинку можете бачити ви та ваша команда, з якою ви працюєте не перший день і яка розуміє вас з півслова. Але виконавець ролі рідко може зіграти саме так, як ви собі уявили. Якщо ви хочете, щоб актор прочитав текст з іншою інтонацією або інакше подивився у камеру, скажіть йому це прямо. Новачки, які працюють з селебріті вперше, можуть бути нерішучими у цьому питанні. Та для запрошених зірок це така сама робота, як і для вас. І повірте, вони потребують зворотного зв’язку.

Отже

Створення рекламних роликів — це сучасне мистецтво, де у ролі художника виступає і режисер, і виконавець головної ролі. Ви разом працюєте над одним проєктом, тому співпрацюйте та діліться ідеями. Якщо сценарій хороший і коннект налагоджено, ви зможете отримати найкращий результат.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео