Розбір польотів: у конфлікті лоукостера та аеропорту кінця не видно
11 Июл 2017, 09:42

Розбір польотів: у конфлікті лоукостера та аеропорту кінця не видно

PR-консультант Ярослав Гордієвич про те, що сталося між Ryanair і аеропортом «Бориспіль» та чого нам очікувати далі

Вчора Україну сколихнула новина про те, що відома ірландська авіакомпанія-лоукостер Ryanair відмовилась виходити на український ринок. Поки громадськість дискутує, зрада це чи перемога, PR-консультант, екс-директор зі зв’язків з громадськістю міжнародного аеропорту «Бориспіль» Ярослав Гордієвич виважено висловив свою думку з цього приводу.

Раніше Ярослав поділився методичкою по антикризовим комунікаціям, яку потрібно запам’ятати та роздрукувати всім компаніям.

Marketing Media Review
Печатное издание MMR — лучший офлайн-канал украинского маркетолога. Обновленный сайт MMR.ua — быстрорастущий проект с исключительной аудиторией профессионалов

Це не перша авіадрама в Україні, яку я спостерігаю. В одній — банкрутстві «Аеросвіта» — навіть брав безпосередню участь зі сторони аеропорту «Бориспіль» як директор з комунікацій. 

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Думаю, що сторони переговорів добре знали вимоги одна одної та взагалі стиль ведення справ і уявляли, чим перемовини можуть закінчитися. Або це якась фантастична наївність, але в це я не вірю. Виглядає зі сторони, що ця ситуація — передчасний свідомий піар Міністерства (причин багато) + майстер-клас по перемовинах від Ryanair.

Зараз ми спостерігаємо стадію пошуку винних, проте, думаю, це не кінець. Хто торгувався в Азії — добре знає цей прийом: розвернутися, піти і чекати поки в спину тобі крикнуть, що приймають умови. Як не крути — ми цікаві Ryanair навіть на «попробувати, як піде».

Тепер цікаво, до яких висновків чи дій нас веде «герой», чітко вказуючи на «антигероя» в цьому тимчасовому провалі, і взагалі, хто отримає вигоду від цієї історії? Як сторони конфлікту і ті, що поруч, скористаються з ситуації? 

1. Чи це спроба змінити директора «Борисполя» (як мета чи засіб таки завести Ryanair) і/або трохи підготувати грунт щодо якихось дій по МАУ? 

2. Може, взагалі, це хитра спроба надати знижки МАУ (знижки ж нікуди поки не дінуться, і ними найбільше зараз скористається МАУ)? 

3. А може ця драма — це спроба показати неефективність державного «Борисполя» і швидше «під лоукости» віддати його в концесію вправним господарникам, які точно приведуть всі можливі лоукости і будуть квитки по 5 євро всім на всіх напрямках?

Ще якісь дії? Чи всі варіанти разом в різних пропорціях? 

Мабуть, варто почекати, поки вляжеться пилюка і подивитися на дії, а не на слова основних гравців. До речі, не всі з них ще висловили свою публічну позицію. Аеропорт же у нас державний, так? 

P.S. Крайні гроші чи будь-які бонуси від будь-кого в авіації отримував в 2013 році. Це так, до відома. Бо вчора в твітері мене вже майже звинуватили в роботі на МАУ. 

P.P.S. Люблю це фото. Посадка в KBP майже останнього комерційного рейсу «Аеросвіту».

Расскажите друзьям про новость