Розбір польотів: у конфлікті лоукостера та аеропорту кінця не видно
11 Июл 2017, 09:42

Розбір польотів: у конфлікті лоукостера та аеропорту кінця не видно

PR-консультант Ярослав Гордієвич про те, що сталося між Ryanair і аеропортом «Бориспіль» та чого нам очікувати далі

Вчора Україну сколихнула новина про те, що відома ірландська авіакомпанія-лоукостер Ryanair відмовилась виходити на український ринок. Поки громадськість дискутує, зрада це чи перемога, PR-консультант, екс-директор зі зв’язків з громадськістю міжнародного аеропорту «Бориспіль» Ярослав Гордієвич виважено висловив свою думку з цього приводу.

Раніше Ярослав поділився методичкою по антикризовим комунікаціям, яку потрібно запам’ятати та роздрукувати всім компаніям.

Marketing Media Review
Печатное издание MMR — лучший офлайн-канал украинского маркетолога. Обновленный сайт MMR.ua — быстрорастущий проект с исключительной аудиторией профессионалов

Це не перша авіадрама в Україні, яку я спостерігаю. В одній — банкрутстві «Аеросвіта» — навіть брав безпосередню участь зі сторони аеропорту «Бориспіль» як директор з комунікацій. 

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Думаю, що сторони переговорів добре знали вимоги одна одної та взагалі стиль ведення справ і уявляли, чим перемовини можуть закінчитися. Або це якась фантастична наївність, але в це я не вірю. Виглядає зі сторони, що ця ситуація — передчасний свідомий піар Міністерства (причин багато) + майстер-клас по перемовинах від Ryanair.

Зараз ми спостерігаємо стадію пошуку винних, проте, думаю, це не кінець. Хто торгувався в Азії — добре знає цей прийом: розвернутися, піти і чекати поки в спину тобі крикнуть, що приймають умови. Як не крути — ми цікаві Ryanair навіть на «попробувати, як піде».

Тепер цікаво, до яких висновків чи дій нас веде «герой», чітко вказуючи на «антигероя» в цьому тимчасовому провалі, і взагалі, хто отримає вигоду від цієї історії? Як сторони конфлікту і ті, що поруч, скористаються з ситуації? 

1. Чи це спроба змінити директора «Борисполя» (як мета чи засіб таки завести Ryanair) і/або трохи підготувати грунт щодо якихось дій по МАУ? 

2. Може, взагалі, це хитра спроба надати знижки МАУ (знижки ж нікуди поки не дінуться, і ними найбільше зараз скористається МАУ)? 

3. А може ця драма — це спроба показати неефективність державного «Борисполя» і швидше «під лоукости» віддати його в концесію вправним господарникам, які точно приведуть всі можливі лоукости і будуть квитки по 5 євро всім на всіх напрямках?

Ще якісь дії? Чи всі варіанти разом в різних пропорціях? 

Мабуть, варто почекати, поки вляжеться пилюка і подивитися на дії, а не на слова основних гравців. До речі, не всі з них ще висловили свою публічну позицію. Аеропорт же у нас державний, так? 

P.S. Крайні гроші чи будь-які бонуси від будь-кого в авіації отримував в 2013 році. Це так, до відома. Бо вчора в твітері мене вже майже звинуватили в роботі на МАУ. 

P.P.S. Люблю це фото. Посадка в KBP майже останнього комерційного рейсу «Аеросвіту».

Расскажите друзьям про новость