26 Янв 2008, 08:23

Профільний парламентський комітет підтримав звільнення Едуарда Прутніка

Профільний парламентський комітет підтримав звільнення Едуарда Прутніка

Парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації на засіданні, яке відбулося 25 січня 2008 року, шістьма голосами з одинадцяти підтримав проект постанови Верховної Ради «Про звільнення Едуарда Прутніка з посади голови Держкомітету» (№ 1334 від 14 січня 2008 р., внесений Кабміном), а також проект постанови «Про призначення Куруса І.Ф. на посаду голови Держтелерадіо» (№ 1335 від 14 січня 2008 року, внесений Кабміном).
 
Пропозиція голови комітету Ганни Герман керуватися при голосуванні не політичною, а професійною доцільністю, і залишити на посаді Едуарда Прутніка, не знайшла підтримки у більшості, яка у комітеті, як відомо, належить представникам коаліції.
 
«Покажімо всім приклад, що ми керуємося здоровим глуздом і не відправляємо у відставку професіонала тільки тому, що змінився прем’єр і уряд. Це буде прецедент для інших парламентських комітетів», – закликала голова комітету. Ганну Герман обурив той факт, що за успішного керівника Держкомітету, який не є членом Кабміну, останній вносить проект постанови про його звільнення.
 
Крім того, Ганна Герман висловила невдоволення тим фактом, що ймовірний наступник Едуарда Прутніка Ігор Курус іще 14 січня написав заяву, у якій просить призначити його на цю посаду, хоча вона ще не звільнилась.
 
Едуард Прутнік у своєму виступі коротко окреслив досягнення Держтелерадіо протягом його головування і додав, що сам особисто заяву про звільнення писати не буде, але виконає будь-яке рішення, яке прийме Верховна Рада.
 
За словами пана Прутніка, він уже «відчув брак комунікації з Кабміном»: якщо раніше профільні питання обговорювалися із ним до ухвалення рішення, то зараз із ним спілкуються виключно поштою. Едуард Прутнік порекомендував колегам кандидатуру Ігоря Куруса, зазначивши, що ця людина може працювати системно і знає, як розвивати вітчизняний телерадіопростір.
 
Проти кандидатури Ігоря Куруса виступила представниця ПР Олена Бондаренко, закинувши йому ряд звинувачень. Перший заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ігор Курус відкинув усі її звинувачення. Він зауважив, що й не думав «підсижувати» свого друга Едуарда Прутніка, бо вважає це аморальним: він просто погодився із рішенням фракції.
 
Відповідаючи на запитання членів профільного комітету, Ігор Курус зазначив, що серед пріоритетів на посаді голови Держтелерадіо бачить створення суспільного мовлення, підтримку програми «Українська книга» тощо. «Я думаю, що я продовжу всі ті добрі справи, які розпочав робити Едуард Прутнік», – сказав Ігор Курус.
 
Члени комітету продовжили розглядати пропозиції до держбюджету на 2008 рік. Зокрема, повністю задовольнили прохання інформагенції «Укрінформ», яка потребує на поточну діяльність додатково до визначений у держбюджеті 21982,7 тис. грн. 9126,3 тис. грн. В першу чергу агенція хоче спрямувати ці кошти на утримання корпунктів за кордоном (940 тис. грн.).
 
Інша доля спіткала два друкованих видання — газету «Голос України» та журнал «Віче», на які передбачається Держбюджетом 12 310 тис. грн. Членів комітету не влаштовує контент і якість цих видань, тому вони дали їхнім керівникам місячний термін, щоб вони змінили концепцію. А тоді вони подивляться, чи варто їм виділяти бюджетні кошти.
 
Члени парламентського комітету перенесли на наступні засідання розгляд двох законопроектів «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про Нацраду раду України з питань телебачення і радіомовлення»» та «Про мораторій на відчуження від редакцій державних та комунальних засобів масової інформації приміщень та майна».
 
На засіданні 25 січня Святослав Вакарчук склав із себе повноваження голови підкомітету з питань телебачення і радіомовлення, але обрання його наступника відкладено до наступного засідання, яке заплановане на 6 лютого.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео