10 Июл 2007, 14:35

Працівники «Ірпінського вісника» звільнились через тиск міськради

Працівники «Ірпінського вісника» звільнились через тиск міськради

З комунальної газети «Ірпінський вісник» звільнилась більша частина редакційного колективу на чолі з головним редактором. Про це «ТК» повідомила сама екс-головний редактор газети Тамара Рябчун. За її словами, причиною цього кроку став тиск на газету з боку міської ради та протидія процесам роздержавлення.

Як ми вже повідомляли, близько 50 комунальних і державних видань висловили бажання взяти участь у пілотному проекті роздержавлення друкованих ЗМІ. «Ірпінський вісник» — єдине видання на Київщині, що бере участь у цьому проекті. Але, як повідомила пані Рябчун, після виборів на газету почали тиснути депутати міськради.

«Спершу депутати без відома редактора намагались переробити редакційний статут. Цей намір вони облишили після того, як я пригрозила їм судом. Потім почалисть докори на адресу газети: мовляв, вона критикує діяльність депутатів. Вони вимагали, щоб я публікувала негативні матеріали про мера. Потім після однієї з публікацій мене як редактора і автора звинуватили, що я «підспівую владі». Секретар міськради Анатолій Мороз звинуватив мене в тому, що я погано розмістила його фотографію! Були вимоги писати більше про БЮТ, до якого належить більшість депутатів Ірпінської міської ради», — розповідає вона.

За словами пані Рябчун, депутати навіть слухати не хотіли про роздержавлення газети та перехід комунального майна у власність редакційного колективу. Внаслідок цього пані Тамара і ще семеро працівників газети написали заяви про звільнення. «Зараз у редакції залишилось двоє охоронців, двоє компютерників, один друкар і одна журналістка», — повідомила Тамара Рябчун.

Секретар Ірпінської міськради Анатолій Мороз заперечує той факт, що між міськрадою та редакцією існував конфлікт: «Колишній редактор сама собі створила конфлікт і успішно з ним бореться. Вона написала заяву про звільнення за власним бажанням, а газета виходила, виходить і виходитиме!». Ніякого тиску з боку міськради, за словами пана Мороза, не було: «Навпаки, ми просили її, щоб вона подавала обєктивні матеріали. Але вона вважала, що всі повинні дивитись на речі її очима».

Конфлікт у редакції ірпінської газети – ще один доказ на користь роздержавлення ЗМІ, вважає голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко. «Це приклад того, як політики втягують у свої конфлікти газету. Депутати хотіли зняти мера Ірпеня й намагались використати газету для цього, але газета на це не пішла. Зараз «Ірпінський вісник» сам заробляє гроші —  понад 300 тисяч гривень — і бере в місцевої влади на висвітлення її діяльності лише 80 тисяч. Це приклад для багатьох місцевих медіа», — каже він. Головною причиною таких конфліктів є те, що закон про роздержавлення державних і комунальних ЗМІ так і не ухвалено. «Поки це не станеться, ніхто не може віддати комунальне майно колективу редакції без згоди міськради. Єдиний вихід – добитись роздержавлення», — каже Ігор Лубченко. 

Як ми повідомляли,   проект закону «Про реформування комунальних ЗМІ» вже був розглянутий і схвалений на урядовому комітеті. Цей законопроект передбачає безкоштовне передання засновниками майна редакцій видань їх колективам.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео