23 Дек 2021, 10:17

«Повернення»: інтерактивні аудіоісторії про важливість діалогу навколо окупованих територій

Інтерактивний додаток 211STEPS представляє проєкт «Повернення». Проєкт піднімає проблеми переселенців, прийняття їх новим соціумом, повернення неформальних розмов про буття та інтимність дружньої розмови.

Проєкт показує, з якими викликами стикаються ті, хто був змушений переїхати і ті, хто ще залишився там. Перша інтерактивна історія «Повернення до Гідності» від правозахисниці Олександри Матвійчук вже доступна у додатку 211Steps.

«Повернення» — це серія аудіоісторій людей, яких торкнулися події Майдану та окупованих територій України. Людей, які свого часу зробили внутрішній вибір — ким бути у важких ситуаціях і що транслювати своєму оточенню. Це вибір бути собою, бути Людиною, повертатися додому. З нами розмовляють наші співвітчизники, відомі люди, розмовляють голосом, відверто, ведуть за собою, пускають у свій особистий простір.

Герої самі обирають, що говорити, яку історію розповісти, не обмежуючись жодними окресленими рамками.

Креаторка проєкту — Тамара Трунова — головна режисерка Академічного театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра, використала експериментальний формат — герої самі обирають, що говорити, яку історію розповісти, не обмежуючись жодними окресленими рамками. Кожна історія схожа водночас на популярну лекцію і на моновиставу — розмова починається із загальних питань, але неминуче торкається особистого, місцями перетворюючись на сповідь. І це збуджує, провокує слухача на таку саму відвертість перед самим собою, на глибше пізнання себе.

Глядач не просто пасивно слухає історію — він отримує живий досвід, який змінюється під впливом його рішень та думок, знаходиться у постійному зв’язку з ним.

Проєкт було створено за допомогою технології додатку 211Steps, що побудована на принципі глибокої взаємодії сюжету і глядача. Тут глядач не просто пасивно слухає історію — він отримує живий досвід, який змінюється під впливом його рішень та думок, знаходиться у постійному зв’язку з ним. Глядач стає співавтором історії, повноправним учасником подій, а значить — пропускає через себе чиєсь життя, знаходячи в ньому щось спільне зі своїм. Це сприяє глибокому зануренню у новий емоційний досвід.

«Для мене це цікавий формат, оскільки у технологічну обкладинку загорнуті людські долі. Це і відображає ту «гойдалку», на якій ми всі зараз опинились. Технологічність у цьому випадку зберігає людяність і тепло і дає цьому теплу можливість розповсюджуватися та впливати», — говорить Тамара Трунова.

Кожна історія — це шлях туди і назад. З місця, яке ти звик називати домом — через зміни — до дому реального, нового. У фіналі — кожен повернеться додому. Повернеться із новими знаннями про себе.

Перша історія «Повернення до Гідності» від правозахисниці Олександри Матвійчук вже доступна у додатку 211Steps.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео