31 Янв 2022, 13:53

Полотна із колекції Національного художнього музею України можна придбати в NFT форматі

З 1 лютого 2022 року компанія STAMPSDAQ у співпраці з Національним художнім музеєм України розпочинає продаж ліцензованих NFT-токенів за мотивами творів з колекції музею. Ексклюзивне цифрове мистецтво в NFT-форматі буде доступне в 5-ти ступенях рідкісності на торговому майданчику STAMPSDAQ.

Програмісти, дизайнери і мистецтвознавці, об’єднавши свої знання і зусилля, понад три місяці працювали над створенням унікальної анімованої NFT-колекції українського мистецтва. Завдяки їхній плідній роботі сьогодні кожний може стати власником шедевру музейного рівня, який належить до національного надбання України, в NFT форматі.

“Найкращі зразки українського мистецтва варті того, аби про них знали в усьому світі. Ми віримо, що маркетплейс STAMPSDAQ є тим майданчиком, який сприятиме популяризації українських художників та їхніх творів у різних куточках світу. NAMU завжди в авангарді сучасних музейних практик, тому для нас важливо, що наш музей перший в Україні, який наважився створити NFT колекцію. Думаю, що чи не найбільшу роль в цьому проєкті відіграє «додана вартість» цифрового мистецтва в форматі NFT – анімовані ефекти, які допомагають розкрити контекст написання твору, але водночас викликають бажання прийти до музею і побачити оригінал на власні очі,” — розповіла Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України.

Колекція STAMPSDAQ NFT арту включатиме такі полотна:

  • “Маскарад” та “Автопортрет” Всеволода Максимовича
  • “Жінка з квітами” Олександра Мурашко
  • “Міст. Севр” Олександри Екстер
  • “Козак Мамай” Петра Рибки.

Ці твори в форматі NFT можна буде придбати з 1 лютого на торговому майданчику STAMPSDAQ у 5-ти ступенях рідкісності: звичайний, рідкісний, суперрідкісний, ультрарідкісний та унікальний. Ціна одного NFT-токену коливатиметься від 25 доларів до 1 тисячі доларів США на первинному ринку залежно від категорії рідкості та аукціонного попиту.

Дизайнери понад три місяці працювали над тим, щоб надати кожному з рівнів рідкісності неповторності завдяки анімаційним і звуковим елементам. Наприклад, музика до картини “Козак Мамай” (ступінь рідкісності — унікальний) з’явилася у співпраці з музичним колективом “Хорея Козацька”, давніми друзями Національного художнього музею України. Лідер гурту, народний артист України Тарас Компаніченко написав та виконав варіацію на тему відомої української пісні «У полі (Гречкосій)» на вірші Якова Щоголева. Ця музика звучить у фоні NFT версії картини “Козак Мамай” в ступені рідкісності “унікальний”.

Крім самого NFT арту, залежно від ступеня рідкісності, покупець сможе отримати бенефіти: квитки до музею, екскурсію постійною експозицією або тематичну екскурсію по періоду відповідно до придбаного NFT-зображення. (Зараз іде узгодження деталей структури цих бенефітів з керівництвом музею и вони будуть доступні з березня 2022 року).

Операції на майданчику STAMPSDAQ здійснюються в криптовалюті MATIC. (MATIC — це токен блокчейна Polygon, що торгується за ціною 1,55 долара США на 24 січня 2022, з 6,9 мільярдами в обігу). Проте на сайті також доступна опція придбання NFT-арту за фіатні гроші за допомогою звичайних банківських карт через платіжний шлюз Stripe.

Незалежно від ступеня рідкості придбаного STAMPSDAQ NFT арту, всі токени на платформі захищені законом, а смарт-контракти записані на блокчейні Polygon.

“Співпраця нашої компанії з Національним художнім музеєм України є тільки першим кроком в реалізації масштабного проекту трансформації художньої спадщини України в цифровий формат NFT та створення Українського Художнього Простору в Metaverse (Всесвітньому Цифровому Просторі). Протягом кількох наступних років сотні музейних творів України стануть доступні в NFT форматі для колекціонерів з усього світу”, — Андрій Шаповалов, CEO стартапу STAMPSDAQ.

Щоб отримати повний доступ до торгового майданчика STAMPSDAQ, всі нові користувачі повинні авторизуватися на сайті за допомогою власного крипто гаманця (MetaMask, CoinBase, WalletConnect, Fortmatic).

І на останок варто зазаначити, що NFT-коллекція Національного художнього музею поповнюватиметься на торговому майданчику STAMPSDAQ що два тижні. Так, з другої половини лютого планується випуск серії NFT арту за мотивами творів Миколи Пимоненка — автора багатьох картин на сільську та міську тематику («Київська квіткарка» (1908), «Ідилія» (1908) та ініш).

Расскажите друзьям про новость

Новое видео