Яким буде ринок зовнішньої реклами з точки зору вартості рекламного контакту, розповсюдженості новітніх технологій, доступності сучасного інвентарю та готовності до експериментів із контентом — про це йшлося на зустрічі рекламодавців та агенцій, що її провів оператор зовнішньої реклами PRIME Group.
Починаючи з весни, український ринок зовнішньої реклами помітно пожвавішав. Згідно із оновленим прогнозом розвитку рекламно-комунікаційного ринку, опублікованим ВРК у липні: «темпи зростання по відношенню до минулого року перевищують попередні прогнози, оскільки клієнти впевнилися у збереженні високих показників мобільності населення вулицями міст». Про фактори, що зумовили розвиток місцевого ринку розповів Ігор Лазарєв, директор з аналітики PRIME Group. Це, зокрема, інвестиції операторів у модернізацію та цифровізацію інвентаря, відновлення, а згодом й збільшення транспортних та пішохідних потоків, стабільно низька вартість рекламного контакту, стандартизація купівлі цифрового інвентаря тощо.
Наприкінці року клієнтів операторів зовнішньої реклами чи не найбільше цікавить питання медіаінфляції. «Початок масової вакцинації суттєво покращив споживчі настрої українців. Позитивні очікування від майбутнього спричинили збільшення попиту на споживчі товари, а це в свою чергою підняло загальний рівень цін на рекламному ринку. Ми очікуємо, що в 2022 році інфляція на ринку зовнішньої реклами триматиметься у межах 15—20%», — сказав Андрій Безпалий, директор сейлз-хаузу PRIME Group.
Розвиток цифрового сегменту зумовлює прогрес галузі out of home реклами як в світі в цілому, так і в Україні. «Вже багато років головним трендом є цифровізація інвентаря. Навіть зараз, коли галузь гостро відчуває наслідки минулорічної рецесії, саме заміна класичних носіїв зовнішньої реклами на цифрові сприяє зростанню обсягу ринку і збереженню частки OOH-реклами в глобальній структурі медійних бюджетів», — сказала Наталія Резник Де Пірро, директорка зі стратегічного розвитку PRIME Group. За її словами, як в світі, так і у нас в країні збільшується інтерес з боку рекламодавців до алгоритмічної купівлі інвентарю. Одночасно з цим — здебільшого завдяки технологізації багатьох на перший погляд не помітних процесів — спостерігається прогрес в області досліджень аудиторії OOH-реклами та оцінки ефективності комунікації в цьому каналі.
Окрім медійного аспекту зовнішньої реклами на заході обговорювали й креативну складову. Так, Анастасія Постовіт, керівниця відділу дизайну PRIME Group, розповіла про те, на що першою чергою потрібно звертати увагу при створенні сюжетів зовнішньої реклами: «у гонитві за оригінальними візуальними образами не варто ігнорувати особливості сприйняття реклами пересічними людьми». За її словами, фокусуватись потрібно на лаконічності повідомлення, контрастному колірному рішенні, впізнаваних елементах бренду, розбірливих шрифтових гарнітурах.