19 Июл 2007, 08:06

Переважна частина друкованих засобів масової інформації в Україні позиціонує себе як багатомовні видання

Переважна частина друкованих засобів масової інформації в Україні позиціонує себе як багатомовні видання

Український ринок мас-медіа має унікальну особливість: більша частина друкованих засобів масової інформації в Україні зареєстрована як двомовні, а то й трьохмовні видання. За словами Міністра юстиції України Олександра Лавриновича, про це свідчить статистика Міністерства юстиції України щодо реєстрації друкованих ЗМІ.

Так, наприклад, з початку 2007 року Міністерством юстиції було зареєстровано або перереєстровано 1117 періодичних друкованих видань, з них менше половини одномовних (292 —  з українською мовою видання, 192 — російськомовних).

Усі інші позиціонували себе як багатомовні видання. 480 — з українською та російською мовою видання. 118 — з українською та іншими мовами видання, 43 – з російською та іншими мовами видання. Крім того, з початку року в Україні було зареєстровано 84 видання, що виходитимуть мовами національних меншин.

Така ж тенденція, за словами Міністра, відзначалася й у попередні роки.

Серед видань всеукраїнського статусу виключно українською мовою в Україні зареєстровано 4390 періодичних друкованих видань, російською — 2495, англійською — 35 засобів масової інформації.

У змішаній же формі зареєстровано 4389 видань. Крім того, з російською та іншими мовами видання зареєстровано 4459 видань, з кримсько-татарською та іншими мовами — 13, з болгарською та іншими мовами — 8, з польською та іншими мовами — 10, з румунською та іншими мовами — 5, з англійською та іншими мовами — 324, з німецькою та іншими мовами — 28, з французькою та іншими мовами — 8, з китайською та іншими мовами — 2, з білоруською та іншими мовами — 4.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео