03 Май 2007, 14:20

ООН закликала Україну сприяти незалежній журналістиці

ООН закликала Україну сприяти незалежній журналістиці

Організація Об’єднаних Націй закликає українську владу забезпечити сприятливі умови для незалежної журналістики.

Про це мовиться у зверненні координатора системи ООН в Україні Френсиса О’доннела з нагоди всесвітнього дня свободи преси.
У зверненні нагадується, що Генеральна асамблея ООН у 1993 році проголосила 3 травня всесвітнім днем свободи преси. У 2007 році цей день присвячений безпеці журналістів.

«Ми, в Організації Об’єднаних Націй, закликаємо уряди і органи державної влади у всьому світі покласти край культурі безкарності і насильства проти журналістів шляхом проведення відповідних розслідувань і покарання відповідальних за напади на представників засобів масової інформації», — сказано у зверненні.

ООН зазначає, що за останні декілька років Україна отримувала переважно позитивні відгуки від міжнародних спостерігачів щодо свободи преси.

«Але свобода слова завжди є крихкою, і необхідно докласти великих зусиль для того, щоб усунути перешкоди для вільної преси і поліпшити доступ до інформації», — сказано у зверненні.

Зокрема, ООН вважає, що для процвітання вільних ЗМІ в Україні необхідно, щоб їх власники, у тому числі і політики, не використовували право власності для обмеження редакторської незалежності.

Також необхідно, щоб журналісти були незалежні від олігархів і політичного патронажу в своїх розслідуваннях.

Державна влада не повинна втручатися в редакторську політику і має уникати використання адміністративних ресурсів для обмеження свободи преси або заборони свободи слова.

«Сьогодні ми звертаємося до тим, хто ухвалює рішення на всіх рівнях з проханням зробити все можливе для забезпечення сприятливих умов для незалежної журналістики, і закликаємо журналістів дотримуватися найвищих професійних стандартів у своїй роботі», — сказано у зверненні.

У зверненні виражається подяка за щоденну роботу журналістам як в Україні, так і у всьому світі, які надають необхідні знання і інформацію.

«Але ще важливішу роль журналісти відіграють у консолідації демократії, вимагаючи звітності і звітуючи про події, і таким чином захищаючи права людини», — сказано у зверненні.

Нагадаємо, що ще 28 квітня Президент Віктор Ющенка звернувся до Кабінету Міністрів з проханням розширити державну підтримку засобів масової інформації. Йшлося передусім про видання для дітей та юнацтва, спеціалізовані публікації, що видаються науковими установами та навчальними закладами не нижче ІІІ рівня акредитації, а також ЗМІ, які цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин України. Також глава держави попросив Уряд підготувати пропозиції для вдосконалення законодавства в частині розширення державної підтримки ЗМІ.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео