24 Апр 2007, 11:27

Ольга Герасим’юк: над свободою слова нависла реальна загроза

Ольга Герасим’юк: над свободою слова нависла реальна загроза

"Для того, щоб заявити, що складу злочину в діях судді Станік немає, Генпрокуратурі потрібно півдня, а на те, щоб знайти людей, які вчинили напад на журналістів, їм потрібні місяці чи навіть роки". Про це сайту RAZOM сказала народний депутат п'ятого скликання Ольга Герасим'юк, коментуючи той факт, що транспортна прокуратура Криму відмовилась відкрити кримінальну cправу за фактом нападу на журналістів. Причиною відмови у порушенні кримінальної справи за фактом перешкоджання законній журналістській діяльності транспортна прокуратура назвала те, що правоохоронцям не вдалося з'ясувати нападників. Як відомо, напад прихильників коаліції на знімальну групу "Чорноморки" стався 30 березня. Тоді журналісти Олена Механік та Олександр Хоменко готували репортаж про відправку із залізничного вокзалу Сімферополя до Києва спецпотягу з активістами Партії регіонів і партії "Російський блок".

"На мою думку, це свідчення того, що інститут прокуратури в Україні підлягає негайному реформуванню, — заявила Герасим'юк. — Нині ми маємо прокуратуру, яка мов гайковий ключ — закручує гайки з одного боку, а з іншого боку — все розвалюється. Це стосується української прокуратури як системи. Вона, звичайно, зараз підконтрольна коаліції і тому не зважає на закон, на думку суспільства. Прокуратура в Україні взагалі, стоїть над народом".

Герасим'юк також зауважила, що це вже не перший випадок грубого порушення свободи слова в Україні . "Це вже є системою, — зауважила депутат, — Достатньо згадати хоча б нерозглянуту й дотепер справу Калашникова, закриття програм, безкарні напади на журналістів. На це, між іншим, звертали увагу депутати ПАРЄ під час виступу в Страсбургу нашого прем'єра".

"Свобода слова в Україні зараз під загрозою. Я помічаю, що журналісти менше дозволяють собі писати в критичних тонах про коаліцію, діяльність Кабміну тощо. Видно, що їм просто робиться страшно, — переконана Ольга Герасим'юк, — А це — найжахливіше. Адже, коли журналісти перелякані, ні про яку свободу слова чи боротьбу за неї не може йти й мови".

Расскажите друзьям про новость

Новое видео