23 Авг 2019, 09:39

Обсяг ринку медійної інтернет-реклами України у I півріччі 2019 року склав майже 2 млрд. грн

Згідно отриманих даних Комітетом з питань інтернет-реклами при Інтернет Асоціації України обсяг медійної інтернет-реклами в Україні за перше півріччя 2019 року склав 1 987 млрд. грн. Це на 82% більше аналогічного показника за перше півріччя 2018 року. 

Традиційно предметом дослідження став обсяг коштів, який був направлений рекламодавцями на розміщення медійної інтернет-реклами з таргетуванням на українську інтернет-аудиторію. Водночас методика дослідження створена на перехресному аналізі даних, отриманих від рекламних агенцій, видавців та сейлз-хаусів. 

В Комітеті зазначають, що частка прямих продажів на ринку медійної інтернет-реклами склала 61,41%. 

Також в рамках дослідження було визначено частки видів медійної інтернет-реклами, що розподілилась наступним чином:

  • Частка банерної реклами – 34%
  • Частка in-stream video (реклама у відеоплеєрі: pre-roll, mid-roll, post-roll, pause-roll, overlay-реклама, picture-in-pause) – 41%
  • Частка  in-page video (content-roll) – 11%
  • Частка нестандартних рішень (спливаючі вікна pop-up і pop-under, формати catfish та screenglide, синхронні банери, фронтлайни, повноекранна реклама, звукова реклама в цифровому аудіопотоці та інші схожі прояви) – 9%
  • Частка спонсорства – 5% 

Частки мобільної медійної інтернет-реклами в загальному обороті склали:

  • Частка банерної реклами – 20,7%
  • Частка in-stream video – 22,0%
  • Частка  in-page video – 0,7%
  • Частка інших нестандартних рішень – 2,5%
  • Частка спонсорства – 1,1%

Підсумкова частка мобільної медійної реклами склала 47%.

Також у результаті дослідження була визначена частка Programmatic розміщень, яка склала зі сторони агенцій 34,6% та 50,8% зі сторони видавців. 

У вказаний період частка соціальних медіа та месенджерів (FB, Instagram, Twitter, YouTube, Skype, Viber та інші) склала 36,54%. 

З даними за перше півріччя 2018 року можна ознайомитись тут, за весь 2018 рік – тут.

У дослідженні взяли участь наступні рекламні агенції: ADINDEX, AdWork, Dentsu Aegis Network Ukraine, DIEVO, Havas Digital, Maxus Sigma, MediaHead, Netpeak, newage., Publicis One, razom communications, TMGU, WebPromo.

А також представники найбільших інтернет-майданчиків, холдингів та сейлз-хаусів: 1+1, Adpartner, Edipresse Media, FISH, Go2Ne, Online.ua, Programmatic Media Group, RBC, RIA, Rontar, RST, StarLight Digital Sales, Treeum, Ukr.net, UMH, Автоцентр, Люкс (24 канал), Новое время, Обозреватель. 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео