23 Фев 2022, 17:05

Німецьке видання замінило логотип «Газпрому» на гасло «Свободу Україні»

Німецьке видання Bild написало повідомлення «Свободу Україні» замість логотипу «Газпрому» на уніформі футбольного клубу «Шальке 04».

Видання пообіцяло «припинити рекламу Путіна» на знак протесту проти російських злочинів, спрямованих на розміщення тисяч військовослужбовців на кордоні з Україною та нещодавнє визнання двох сепаратистських держав.

Російська енергетична компанія «Газпром» володіє газопроводом «Північний потік — 2», будівництво якого нещодавно було призупинено Німеччиною у відповідь на наступ Росії в Україну.

Bild писало: «Коли Путін вторгується у сусідню країну та відмовляє їй у праві на існування, перетинаються всі межі! Футбол не може залишатися байдужим, поки Путін перебуває у стані війни».
«Газпром» виступає спонсором УЄФА з 2012 року, а з 2007 року є ключовим рекламним партнером команди Бундесліги «Шальке 04».

Відомий фанат ФК «Шальке 04» та експерт з маркетингу Рафаель Брінкерт сказав, що угода «була, є і залишиться помилкою».

У заяві клубу йдеться, що він стежить за «останніми подіями у Східній Європі з великою тривогою», але додає, що «Газпром Німеччина» вже 15 років є «надійним партнером», а офіційні особи «підтримують постійний діалог із нашим головним спонсором».

«Особи, відповідальні за клуб, перебувають у постійному діалозі з давнім головним спонсором», — заявив клуб із Гельзенкірхена, наголосивши, що «безперечно, клуб відданий миру та мирному співіснуванню».

Bild приєдналося до кількості груп, які закликають УЄФА, керівний орган європейського футболу, розірвати зв’язки з «Газпромом» після рішення Володимира Путіна ввести війська в Україну.

Кріс Брайант, член парламенту від лейбористської партії, який входить до складу спеціального комітету Палати громад із закордонних справ, заявив, що УЄФА має розірвати відносини з «Газпромом».

Криза змусила УЄФА розглянути питання про перенесення фіналу Ліги чемпіонів цього сезону з Санкт-Петербурга, водночас порушуючи глибші питання про давнє спонсорство «Газпрому» європейського футболу.
УЄФА обговорює варіанти перенесення фіналу, який має відбутися на «Газпром Арені» у травні. Стадіон приймав матчі чемпіонату світу з футболу 2018 року та турніру Євро-2020.

Навіть до того, як перейдемо до численних політичних чинників тиску та реальних наслідків конфлікту між двома країнами-членами УЄФА, ймовірно, виникнуть логістичні проблеми, пов’язані із забороною вболівальникам із їхніх країн їздити до Росії.

Тепер УЄФА вважає за необхідне план на випадок непередбачених обставин, хоча конкретних пропозицій щодо місць поки що немає. Проте малоймовірно, що фінал 2023 року може бути перенесений до Стамбула.

«УЄФА постійно і уважно стежить за ситуацією, і будь-яке рішення буде ухвалено у належний час, якщо це необхідно», — заявив керівний орган. «Наразі УЄФА не має подальших коментарів».

Расскажите друзьям про новость

Новое видео