07 Сен 2019, 08:00

Найбільше туристів мандрують у Бангкок, а витрачають гроші – у Дубаї: дослідженння Mastercard

Упродовж 10 років Mastercard вивчає глобальні тренди в
подорожах та складає перелік найбільш відвідуваних міст світу (Global Destination Cities Index).
Цьогорічний рейтинг, який оцінював 200 міст за даними про кількість подорожуючих та витрачені
ними кошти, свідчить, що кількість туристів, які подорожують більше, ніж на один день, зросла на
76% проти 2009 року. Особливо стрімка динаміка – в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Кількість туристів з-за кордону 

Бангкок учетверте став туристичним напрямком №1 за кількістю відвідувачів з-за кордону за рік. Торік місто відвідали понад 22 млн туристів. Париж і Лондон, які цього року помінялись місцями, посіли відповідно друге та третє місця з обсягом у понад 19 млн туристів кожен. Найдовше туристи зупиняються в Анталії (Туреччина) та у Нью-Йорку (США) – по 14 та 8 ночей відповідно. Україна увійшла у топ-3 країн, звідки туристи приїжджають на турецький курорт – серед відпочивальників в Анталії майже 6% українців. 

Кількість витрачених туристами коштів

Якщо подивитися на міста за кількістю витрачених туристами коштів, рейтинг очолює Дубай, де туристи витрачають в середньому $533 на день. Мекка залишається на другому місці другий рік поспіль. Замикає першу трійку Бангкок. 

Ключові тенденції міжнародного туризму 

Цьогорічний рейтинг Global Destination Cities Index дозволив проаналізувати дані за 10 років та виділити такі ключові тенденції: 

1. Постійне та стабільне зростання туризму. Протягом останніх десяти років усе більше людей щороку подорожують за кордон і витрачають більше коштів. За всіма туристичними напрямками, які ввійшли до рейтингу, потік мандрівників зростав у середньому на 6,5% на рік, починаючи з 2009 року, а їх грошові витрати зростали в середньому на 7,4%.

2. Стійке домінування великих міст. Хоча спостерігається значний наплив відвідувачів у маленькі міста, перша десятка рейтингу залишається майже незмінною. Лондон, Париж і Бангкок формують першу трійку з 2010 року, при цьому Бангкок посідав перше місце шість раз впродовж семи останніх років. Іще один лідер першої десятки – місто Нью-Йорк з 13,6 млн відвідувачів цьогоріч.

3. Стрімке зростання потоку закордонних туристів до Азійсько-Тихоокеанського регіону. Міста регіону АТР продемонстрували найбільше зростання кількості відвідувачів з-за кордону з 2009 року, а саме – 9,4%. Для порівняння, зростання потоку туристів до Європи склало 5,5%. Цьому сприяло збільшення кількості мандрівників із материкового Китаю. З 2009 року Китай піднявся з 8 на 2 місце в рейтингу країн, громадяни яких подорожують до 200 міст, включених у дослідження Mastercard, поступившись лише США. 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео