Найвища у світі Дженга покликана привернути увагу до психічного здоров’я чоловіків
16 Сен 2021, 15:00
PR

Найвища у світі Дженга покликана привернути увагу до психічного здоров’я чоловіків

Цього понеділка, 20 вересня, о 10:00 на Контрактовій площі Києва відбудеться презентація інсталяції у формі найбільшої у світі версії настільної гри «Дженга» (Jenga) висотою понад 6 метрів.

Мета інсталяції – привернути увагу до однієї з найбільш ігнорованих проблем в Україні: психічного здоров’я чоловіків.

Сім років на сході країни тривають бойові дії. Це несе за собою страх, невпевненість, відчуття безвиході. Півтора року ми живемо в умовах пандемії COVID-19 і як наслідок маємо обмежені контакти, часті хвороби та стреси. Як наслідок, в світі зростає кількість повідомлень про домашнє насильство, а в зафіксованих випадках самогубств в Україні чоловіки переважають вдвічі. Психологи відзначають, що на 50% зросла кількість людей з депресіями та тривожними станами.

Психічне здоров’я в таких кризових умовах виходить на перший план. Але чи дбають про нього українці?

Люди часто не готові відкриватися перед рідними чи друзями, оскільки бояться, що їх не зрозуміють. Переважна більшість українців не розуміють, що психічне здоров’я не менш важливе за фізичне. Коли болить спина, люди зазвичай звертаються до лікаря за допомогою. А стресові чи депресивні стани українці зазвичай сприймають як щось незначне.

Особливо неохоче звертаються за психологічною допомогою чоловіки. Основна причина – стереотипи. Адже звернення чоловіка до психолога багатьма сприймається як прояв слабкості.

«Почни говорити – стане легше» – соціальна комунікаційна кампанія, частиною якої стане інсталяція.

Під час побудови башти, що імітує гру Дженгу, проблеми опиняться всередині конструкції, приховані відмовками. Рано чи пізно Дженга не витримає і зруйнується – як символічна ілюстрація вразливої психіки українських чоловіків, які не говорять про переживання, тримають все в собі, залишаються сам на сам із проблемами.

Проект в Україні реалізується Міжнародною організацією. з міграції в Україні (МОМ) за фінансування Бюро у справах населення, біженців та міграції Державного департаменту США.

Расскажите друзьям про новость