12 Июл 2007, 06:55

Нацрада затвердила умови для нового конкурсу на радіочастоти

Нацрада затвердила умови для нового конкурсу на радіочастоти

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення затвердила умови для нового конкурсу на радіочастоти. Про це повідомив на брифінгу член Нацради Віктор Понеділко, термін повноважень якого, як уже писала «ТК», спливає саме сьогодні.

За словами пана Понеділка, на конкурс виноситимуться ті частоти, які не мали переможців у попередніх конкурсах. «Бувають випадки, коли частоти залишаються, якщо зацікавлених у їх здобутті немає», — пояснив він. Тому Нацрада вирішила обєднати певну кількість таких частот у канали мовлення, сподіваючись таким чином зацікавити радіокомпанії.

За словами пана Понеділка, за умовами конкурсу відбувається форматування каналів за категоріями мовників, себто канали мовлення виставляються окремо для загальнонаціонального, регіонального та місцевого мовлення. Відповідно, для кожного з цих напрямків передбачено різні конкурсні вимоги. Для загальнонаціональних та регіональних компаній частка української мови в ефірі повинна становити не менше 75%; також ці компанії не мають права розміщувати місцеву рекламу. Тим часом місцеві радіокомпанії повинні забезпечувати права національних меншин, розміщувати дитячі програми в обсязі не менш ніж 30 хвилин на добу і не мають права ретранслювати програми інших мовників. 

Усі компанії, що подають заявки на участь у конкурсі, зобов
язані сплатити конкурсну гарантію – 5% максимального розміру ліцензійного збору. 

«Раніше компанії подавали документи на всі конкурсні позиції. А потім почали виникати ситуації, коли вони домовлялись між собою, і виходило, що на частоти претендує одна компанія. Зараз у нас запроваджено конкурсну заставу, яка не повертається компаніям, що не стали переможцями. Це дозволило дисциплінувати мовників і зробило конкурси дещо серйознішими», — зазначив голова Нацради Віталій Шевченко. 

На засіданні також були видані ліцензії телекомпаніям – переможцям
минулого конкурсу та розглянуті зміни до Методики розрахунку розмірів ліцензійного збору. Відповідно до них, вартість ліцензійного збору змінюється за територіальними критеріями: наприклад, ліцензія для міста з населенням у 10 тисяч має одну ціну, а для міста-мільйонника – іншу. «В нас були ситуації, коли ми видавали ліцензію в Києві на 100 кВт і отримували 16 тисяч гривень, а в Енергодарі на 1 кВт – 40 тисяч», — пояснив пан Понеділко.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео