Нацрада вдруге не переоформила ліцензію М1
23 Апр 2008, 10:39

Нацрада вдруге не переоформила ліцензію М1

Компанія «Телеодин» (М1) вдруге не переоформила ліцензію через вимогу Нацради збільшити відсоток української мови

Нацрада вдруге не переоформила ліцензію М1

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення 22 квітня вдруге розглянула заяву телекомпанії «Телеодин» (М1) із проханням внести зміни в ліцензію у зв’язку із зміною місця розташування передавачів.
 
Нагадаємо, вперше питання розглядалося на засіданні 9 квітня і було перенесено у зв’язку з тим, що Нацрада запропонувала компанії внести також зміни до програмної концепції в частині мови, переоформивши документ згідно з рекомендаціями Нацради від 2 квітня 2008 року (80% української мови з 1 вересня 2009 року, 85% — з 1 вересня 2010 року; з обов’язковим дотриманням квоти у прайм-таймі). Нині в ліцензії компанії квоту українською мови вказано згідно із законом «Про ТБ і РМ», тобто не менше 75%.  
 
Виступаючи на засіданні, генеральний директор телекомпанії «Телеодин» Валентин Коваль попросив Нацраду не змінювати ліцензійні умови компанії в частині мови, зафіксувавши лише технічні зміни: «Ви бачите перед собою патріота, і компанія, якою я керую, завжди виконувала норми закону. Я поважаю рекомендації Нацради, але ми не маємо бажання вносити цю норму в ліцензію. Наша ліцензія оформлена згідно з законом, прошу в частині мови змін не вносити». 
 
Позиція каналу викликала дискусію серед членів Нацради. Віктор Понеділко  висловив думку, що можна задовольнити заяву компанії «з огляду на специфічний формат». Його пропозицію підтримали відповідальний секретар Владислав Лясовський і член Нацради Тетяна Лебедєва, щоправда, навівши іншу аргументацію. Як висловився пан Лясовський, Нацраді не варто «робити компанії заручниками мовної ситуації, коли йдеться про переоформлення суто технічних змін». Не переоформлюючи технічні зміни телекомпаніям, Нацрада, по суті, змушує телекомпанії порушувати закон, було сказано в обговоренні.
 
Голова Нацради Віталій Шевченко, перший заступник голови Ігор Курус та член Нацради Тетяна Мокріді наполягали на тому, що не можна створювати прецедентів, а рекомендації щодо мови мають бути застосовані до всіх компаній без винятку. «Не треба робити винятків! Теоретично цій компанії легше робити 120% мовлення українською, ніж, приміром, «Інтеру» 75 %. І ми розуміємо, чому – це особливості їхнього формату», — не погодився з колегою Понеділком голова Нацради.
 
Ігор Курус і Тетяна Мокріді зазначили, що конфліктна ситуація між мовниками та Нацрадою загострилася після того, як керівники компаній звернулися до Комітету з питань свободи слова та інформації. «Маємо ситуацію, коли керівники самі звернулися до народних депутатів. Отже, пропоную провести спочатку зустріч з народними депутатами, зайнятися, так би мовити, просвітницькою роботою. А всі питання, пов’язані із переоформленням ліцензій компаній, поки що переносити», — сказала пані Мокріді.

Расскажите друзьям про новость