06 Дек 2007, 09:12

Нацрада розподілила канали між телерадіокомпаніями

Нацрада розподілила канали між телерадіокомпаніями

5 грудня за своєму засіданні Національна рада з питань телебачення та радіомовлення розподілила канали між телекомпаніями у загальнонаціональній багатоканальній цифровій телемережі – «MX-4».
 
Відповідно до зміненого плану «Плану розвитку інформаційного простору» щодо впровадження цифрового мовлення, цифрове мовлення в Україні буде впроваджуватися одразу у двох стандартах – MPEG 2 та MPEG 4.
 
Вісім загальнонаціональних мультиплексів буде поділено таким чином: 3 буде віддано під MPEG 2, два – MPEG 4, один – DVВ-H та два – HD.
 
На мультиплексах М1, М2, М3 буде стандарт MPEG 2.
 
М1 – Перший Національний, «1+1», «Інтер», ICTV, «Експрес-інформ»;
 
М2 — Новий канал, СТБ, «Україна», НТН, ТЕТ;
 
М3 – ТОНІС, «Мегаспорт», М1, Суспільне мовлення (за словами члена Нацради Тетяни Мокріді, це канал, виділений під суспільне мовлення без прив'язки для мовника).
 
Скоріше за все, ці канали увійдуть до так званого соціального пакету. Ще одне покриття віддадуть під стандарт MPEG 4, так званий М4, – тут місця отримали канал «Ера» та НБМ.
 
На решту вакантних покриттів Нацрада оголосила конкурс. За умовами конкурсу переваги надаватимуться каналу культурно-мистецького спрямування, дитячому, пізнавальному, каналу про кіно і гумористичному, решта три будуть виділені під оригінальні проекти.
 
Також буде оголошено конкурс на оператора багатоканальної цифрової мережі «MX-4». За словами першого заступника голови Нацради Ігоря Куруса, мережа буде готова до травня.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео