13 березня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України запустило лендінг для амбасадорів цифрової освіти.
Ініціатива підкреслює можливості, які відкриває цифрова грамотність: комфортно почуватися, мати гарну роботу, постійно розвиватися, спілкуватися з друзями та родичами, вирішувати проблеми. Також сайт закликає долучатись до спільноти активних громадян, яких об’єднує благородна та амбітна мета — навчити 6 млн українців цифрової грамотності за 3 роки.
Віцепрем'єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров: «У країні введено карантин на три тижні через коронавірус. Не рекомендують групові зібрання, зачинені навчальні заклади. Цей час можна провести з користю — подивитися вдома освітні серіали на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта.
Ми невипадково запускаємо лендінг для амбасадорів цифрової освіти сьогодні. Допоможіть рідним прокачати їхні цифрові навички, станьте амбасадором національного проєкту. Популяризувати цифрову грамотність можна навіть під час карантину, у соціальних мережах».
Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан: «Амбасадори — це енергія проєкту Дія.Цифрова освіта. Це найактивніші, найпрогресивніші, найдрайвовіші українці будь-якого віку. Наприклад, ми захоплюємось діяльністю спільноти IT-бабусі, які навчають людей поважного віку цифрових навичок. І готові до партнерства з молодіжними спільнотами. Шукаємо амбасадорів організації та незалежних активістів по всій країні, щоб співпрацювати та взаємодіяти. Разом ми звернемо гори!».
Амбасадорами цифрової освіти можуть стати громадські організації, приватні компанії, бібліотеки, ЦНАПи, школи, університети й незалежні активісти.
Щоб стати амбасадором цифрової освіти, потрібно заповнити анкету на сайті. Після цього на електронну адресу прийде лист з інформаційними матеріалами та пропозиціями, як амбасадорити.
Для людей, які вже долучились до просування проєкту Дія.Цифрова освіта, передбачена можливість ділитися успіхами — завантажити фото або відео.
Першими амбасадорами цифрової освіти стали працівники комп’ютеризованих бібліотек, які надають доступ до безкоштовного навчання на онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта, допомагають усім охочим у реєстрації на онлайн-платформі, консультують під час навчання та популяризують проєкт. Також першими амбасадорами цифрової освіти стали молодіжні активісти Відкритого Університету Реформ.
Мінцифра закликає всіх ініціативних і активних громадян, незалежно від віку та місця проживання, долучатися до проєкту Дія.Цифрова освіта.
Нагадаємо, що 21 січня 2020 року Міністерство цифрової трансформації запустило в тестовому режимі Національну онлайн-платформу з цифрової грамотності. А 6 лютого онлайн-платформа почала працювати офіційно. Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа й Фондом Innovabridge.