Мінцифра презентувала оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів»
23 Мар 2020, 14:43

Мінцифра презентувала оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів»

23 березня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України разом із Фондом Ріната Ахметова презентували оглядовий онлайн-курс сервісів дистанційного навчання для освітян.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Онлайн-курс є оперативною відповіддю на світовий виклик, зумовлений поширенням коронавірусу. Оглядовий курс розроблений і створений за 72 години. При цьому вдалося зберегти інноваційний формат освітнього серіалу, який є традиційним для Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Онлайн-курс містить 6 відеороликів.

Головна «зірка» освітнього серіалу – Оленка Северенчук, директорка з розвитку Ukrainian Global School, радниця заступника міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. 

Також в освітньому серіалі взяли участь педагоги та експерти, які користуються різними сервісами дистанційного навчання: 

  • Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize 
  • Юрій Галаган, спеціаліст CISCO WEBEX
  • Женя Гагаркіна, тренерка Classtime
  • Марина Лютинська, вчителя Ліко-школи, експерта Microsoft
  • Євген Боднар, менеджер з розвитку бізнесу в Україні Rakuten Viber 

В освітньому серіалі йдеться про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime,Viber та інші.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан: «Метою цього курсу є показати вчителям всі доступні сервіси та алгоритми, які допоможуть їм побудувати правильну і ефективну роботу з учнями та батьками на період карантину. Це оглядовий серіал. Тобто це не серіал, в якому ми методично навчаємо користуватися тією чи іншою платформою. Але це серіал, який дає розуміння всіх сервісів, які є доступними, та дає вибір для вчителя – зрозуміти, які сервіси будуть для нього більш ефективними».

Член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко: «Фонд Ріната Ахметова і Мінцифра оперативно відповіли на виклики в освіті, які виникли в зв'язку з карантином. За лічені дні створили спільний спецпроєкт «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Це справжній освітній серіал, за допомогою якого українські вчителі по всій країні зможуть адаптуватися до нових реалій. Опанувати нові інструменти онлайн-викладання і перетворити його на цікавий, сучасний процес як для учнів, так і педагогів. Карантин кидає нам з одного боку виклик, а з іншого — змушує рухатися до нового. Створення онлайн-курсу відкриває нові можливості для розвитку онлайн-освіти в Україні загалом. Нові інструменти онлайн-викладання будуть актуальні не тільки на час карантину, а й довго після нього. Фонд Ріната Ахметова ще 22 лютого відреагував на загрозу коронавірусу. З цього моменту допомога країні в боротьбі із загрозою епідемії — пріоритет Фонду».

Директор з розвитку Ukrainian Global School, радник заступника Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Оленка Северенчук: «І вчителі, і діти, і батьки опинились у стресовій і незнайомій ситуації, коли немає зрозумілих алгоритмів дій і інструкцій. Ми вперше перед таким викликом. Ніби завжди розуміли, що дистанційна освіта потрібна, але цілісно і структурно за це ніхто не брався. Тому в оглядовому курсі ми робили акцент, в першу чергу, на тому, як побудувати алгоритми взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу, а також розглянули найбільш зручні онлайн-платформи і ресурси».  

Онлайн-курс вже розміщений на платформі Дія.Цифрова освіта

 

Расскажите друзьям про новость