Мінцифра презентувала оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів»
23 Мар 2020, 14:43

Мінцифра презентувала оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів»

23 березня 2020 року Міністерство цифрової трансформації України разом із Фондом Ріната Ахметова презентували оглядовий онлайн-курс сервісів дистанційного навчання для освітян.

Онлайн-курс є оперативною відповіддю на світовий виклик, зумовлений поширенням коронавірусу. Оглядовий курс розроблений і створений за 72 години. При цьому вдалося зберегти інноваційний формат освітнього серіалу, який є традиційним для Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта. Онлайн-курс містить 6 відеороликів.

Головна «зірка» освітнього серіалу – Оленка Северенчук, директорка з розвитку Ukrainian Global School, радниця заступника міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції. 

Також в освітньому серіалі взяли участь педагоги та експерти, які користуються різними сервісами дистанційного навчання: 

  • Юрій Гайдученко, вчитель української мови та літератури Новопечерської школи, фіналіст Global Teacher Prize 
  • Юрій Галаган, спеціаліст CISCO WEBEX
  • Женя Гагаркіна, тренерка Classtime
  • Марина Лютинська, вчителя Ліко-школи, експерта Microsoft
  • Євген Боднар, менеджер з розвитку бізнесу в Україні Rakuten Viber 

В освітньому серіалі йдеться про алгоритми та комунікацію вчителів і учнів на період дистанційного навчання, а також набір сервісів і специфіку їх використання для вчителів, зокрема: Google Classroom, Microsoft Teams, Cisco Webex, Zoom, Class Dojo, Classtime,Viber та інші.

Заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан: «Метою цього курсу є показати вчителям всі доступні сервіси та алгоритми, які допоможуть їм побудувати правильну і ефективну роботу з учнями та батьками на період карантину. Це оглядовий серіал. Тобто це не серіал, в якому ми методично навчаємо користуватися тією чи іншою платформою. Але це серіал, який дає розуміння всіх сервісів, які є доступними, та дає вибір для вчителя – зрозуміти, які сервіси будуть для нього більш ефективними».

Член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко: «Фонд Ріната Ахметова і Мінцифра оперативно відповіли на виклики в освіті, які виникли в зв'язку з карантином. За лічені дні створили спільний спецпроєкт «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Це справжній освітній серіал, за допомогою якого українські вчителі по всій країні зможуть адаптуватися до нових реалій. Опанувати нові інструменти онлайн-викладання і перетворити його на цікавий, сучасний процес як для учнів, так і педагогів. Карантин кидає нам з одного боку виклик, а з іншого — змушує рухатися до нового. Створення онлайн-курсу відкриває нові можливості для розвитку онлайн-освіти в Україні загалом. Нові інструменти онлайн-викладання будуть актуальні не тільки на час карантину, а й довго після нього. Фонд Ріната Ахметова ще 22 лютого відреагував на загрозу коронавірусу. З цього моменту допомога країні в боротьбі із загрозою епідемії — пріоритет Фонду».

Директор з розвитку Ukrainian Global School, радник заступника Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Оленка Северенчук: «І вчителі, і діти, і батьки опинились у стресовій і незнайомій ситуації, коли немає зрозумілих алгоритмів дій і інструкцій. Ми вперше перед таким викликом. Ніби завжди розуміли, що дистанційна освіта потрібна, але цілісно і структурно за це ніхто не брався. Тому в оглядовому курсі ми робили акцент, в першу чергу, на тому, як побудувати алгоритми взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу, а також розглянули найбільш зручні онлайн-платформи і ресурси».  

Онлайн-курс вже розміщений на платформі Дія.Цифрова освіта

 

Расскажите друзьям про новость