20 Мар 2009, 14:10

Меморандум про співробітництво між Нацкомморалі т Інтернет Асоціацією

Меморандум про співробітництво з питань безпеки в українському сегменті Інтерне

Меморандум про співробітництво між Нацкомморалі т Інтернет Асоціацією

МЕМОРАНДУМ
Про співробітництво з питань безпеки в українському сегменті Інтернет між Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі та Інтернет Асоціацією України
 
від 20 березня 2009 року

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі (далі – Національна комісія) в особі Голови Національної комісії Костицького Василя Васильовича та Інтернет Асоціація України (далі – Інтернет Асоціація) в особі Голови Правління Інтернет Асоціації Попової Тетяни Володимирівни, які надалі іменуються Сторони,

    з метою забезпечення дотримання вимог чинного законодавства України в інформаційній сфері та у сфері захисту суспільної моралі,

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

    беручи до уваги необхідність консолідації зусиль громадськості, професійних учасників Інтернет-ринку України та державних органів у справі забезпечення вимог безпечної роботи в мережі Інтернет, перш за все, неповнолітніми громадянами України,

    об’єднуючи зусилля зі створення ефективних механізмів протидії порушенням вимог українського законодавства в інформаційній сфері та у сфері захисту суспільної моралі,

домовились про таке:

    1. Сприяти забезпеченню дотримання вимог чинного законодавства України в інформаційній сфері та у сфері захисту суспільної моралі. Визнати необхідність першочергового викорінення в загальнодоступному українському сегменті Інтернету контенту, пов’язаного з насиллям: дитячої порнографії, проявів расової і національної нетерпимості та тероризму.

    2. Відзначити неприпустимість перетворення українського сегменту Інтернету в зону тотального контролю з огляду на підходи демократичних країн світу у покладанні відповідальності за порушення в інформаційній сфері на виробника та безпосереднього розміщувача  інформації.

    3. Звернути увагу, що блокування доступу до Інтернет-ресурсів, які порушують вимоги українського законодавства, повинно відбуватися у суворій відповідності до Закону України «Про телекомунікації» та Постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2005 р. № 720 «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг». При цьому таке блокування повинно застосовуватися виключно до незаконного контенту без порушення доступу до іншого контенту, включно з тим, який фізично розмішується на тих же самих носіях.

    4. Рекомендувати Інтернет-провайдерам інформувати своїх абонентів про їх обов’язки та прийняті в Інтернеті норми поводження, широко пропагувати серед своїх абонентів застосування програм автоматичного блокування ресурсів аморального характеру, а також ширше впроваджувати та пропагувати послуги з блокування доступу до відповідних ресурсів для окремих користувачів за їх запитом.   

    5. Звернутися до власників та адміністрацій популярних Інтернет-ресурсів з закликом про сприяння розміщенню на цих ресурсах матеріалів з інформування відвідувачів про безпечні шляхи користування Інтернет-мережею, а також посилання на програми, що дозволяють користувачам автоматично блокувати ресурси, що не відповідають вимогам законодавства України у сфері захисту суспільної моралі.

    6. Сприяти створенню громадської організації безпечнішого Інтернету, яка б існувала на волонтерських засадах та сприяла викоріненню в Інтернеті матеріалів, які порушують законодавство України у сфері захисту суспільної моралі. Рекомендувати громадській організації безпечнішого Інтернету у співробітництві з відповідними органами державної влади України розглянути доцільність запровадження системи добровільної сертифікації і державної реєстрації Інтернет-ресурсів для дітей у вигляді Зони Довіри в українському сегменті Інтернету та розповсюдження інформації про таку сертифікацію.

    7. Вважати за доцільне включення освітніх матеріалів стосовно безпеки дітей в мережі Інтернет в існуючі шкільні освітні програми для дітей віком від 7 до 14 років, а також в програми для навчання та підвищення кваліфікації вчителів, з урахуванням рішень Національної комісії.

    8. Встановити, що Інтернет Асоціація для вирішення питань, пов’язаних із формування системи забезпечення захисту моральних засад суспільства, співпрацює з Національною комісією щодо висвітлення діяльності Національної комісії, визначаючи пріоритетними найвищі соціальні цінності – людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку.

    9. У рамках співробітництва Сторони оперативно реагують на заяви та звернення одна одної.

    10. Інформація, отримана в рамках виконання цього Меморандуму, може бути за згодою Сторони, яка її надала, доступною для всіх зацікавлених осіб.

    11. Меморандум набирає чинності з моменту підписання Сторонами і діє протягом 2 років.

    12. У випадку прийняття актів законодавства, які б унеможливлювали реалізацію окремих положень цього Меморандуму, Сторони звільнятимуться від будь-яких подальших зобов’язань за цим Меморандумом.

    13. Меморандум складено у двох примірниках, на трьох аркушах, по одному для кожної Сторони.

    На підтвердження зазначених положень цей Меморандум підписали уповноважені особи.

Від Національної експертної комісії               Від Інтернет Асоціації України
України з питань захисту                       
суспільної моралі                                
  Голова Національної комісії                                     Голова Правління

                      В.В. Костицький                                                   Т. В. Попова

 

Расскажите друзьям про новость

Новое видео