09 Окт 2020, 10:06

Лауреатками Нобелівської премії з хімії стали переможниці премії L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці»

Професорка Еммануель Шарпентьє і професорка Дженніфер А. Дудна, обидві — Лауреатки глобальної премії L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» — 2016, здобули Нобелівську премію з хімії за розробку революційного методу редагування генома.

Ці дві науковиці розробили механізм під назвою «Crispr/Cas9», або «молекулярні ножиці», що здатний змінювати людські гени. Це революційне відкриття, яке було визнане 2016 року в рамках Міжнародної премії L’ORÉAL-UNESCO «Для жінок у науці».

Востаннє Нобелівську премію з хімії жінка здобувала ще 1964 року.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

«Фундація L’Oréal радісно вітає і висловлює свої щирі вітання професоркам Еммануель Шарпентьє і Дженніфер А. Дудні. Сьогодні ми стикаємося з безпрецедентною кризою в галузі охорони здоров’я, соціальній та економічній сферах — нині як ніколи світові потрібна наука, а науці потрібні жінки», — зазначила Александра Пальт, виконавча Віцепрезидентка Фундації L’Oréal та Директорка з корпоративної соціальної відповідальності та сталого розвитку.

Лише 29 % серед науковців у всьому світі — жінки. Це має відчутний і прямий вплив на якість досліджень. Із часу заснування Нобелівської премії 1901 року всього 621 науковців здобули нагороду за свою роботу в галузі фізики, хімії та медицини, і серед них лише 22 Лауреатки — жінки.

Завдяки Нобелівській премії, присудженій Еммануель Шарпентьє і Дженніфер А. Дудні, загальна кількість Лауреаток премії L’ORÉAL-UNESCO «Для жінок у науці», які здобули це визнання, збільшилася до п’яти (після Крістіани Нюсляйн-Фольгард — Нобелівська премія з медицини 1995 р., Ади Йонат — Нобелівська премія з хімії 2009 р. та Елізабет Е. Блекберн — Нобелівська премія з медицини 2009 р.).

Расскажите друзьям про новость

Новое видео